İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

SELAMLAR

BU SİTENİN HAZIRLIĞINDA EMEĞİ GEÇEN;VE GÖNÜLDEN DÜŞÜNCELERİNİ YAZAN KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN.

selamün aleyküm kardeşler

gül bahçesine girenler gül olmasalarda gül kokarlarmış inşallah.cennet asa bir baharda gelmek ahirzamanda yani gördümüz bu site inşallah ahir zamanda bile müsbet manada asrı saadette gibi yaşamak.hayırlı uğurlu olsun helal dairede hep bereketli olsun böyle kardeşlerim.Rabbim yaklaşan RAMAZAN AYINDA bize istifade etmeyi nasip etsin şimdiden.Askerden geldim iş arıyodum tevafuken buldum burayı güzel olmuş.Sitedeki tüm kardeşlerim dualarınızı eksik etmeyin inşallah

selamlarr

nette gezerken tevafuken rastgeldim siteye ve hemen üye oldum. hazırlayanlardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun..

bir öneri

selamun aleyküm
boğaziçi üniversitesinde daha alan derslerime geçmemekle birlikte okul öncesi öğretmenliği okuyan bir üniversite öğrencisiyim,böyle bir site hazırlanmasında emeği geçenlere bol bol dua ediyorum fakat benim ricam terörizm başlığı altında yazılar yazılması çünkü bu konuda daha fazla aydınlanmak istiyorum,özellikle küresel barışın sağlanmasında terörizme karşı askeri hareketlerin ne kadar faydalı olabileceği konusunda daha fazla bilgi edinmek istiyorum,bilgilerinize sunarım.

Re: İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

ya benim işyerimde herşey serbest ;)

insan

allah hepimize şuuur iman kuvveti versin inşallah (amin deyn)

bölümle ilgili

yha bşi sorcam ben halıcılık bölümünde okuyorum ve başarılı bir öğrenciyimde bölümmden de menmnunum severek yapıorumm derslerimi falan sizce avantajım varmı yorum yazarsanız çok mutlu olurumm valla

gazete haberi

Üye iyiqi oLmusum Çoq TeseqqürLer.. Gerceqten

dünya işi sonuçta

ben de bir yıldır işsizim. iş yerinden namaz dolayısıyla ayrıldım. patronlarım beni seviyordu ama hiç geri adım atmadılar. ben de onların bu konudaki dirayetini görünce dedim ki; onlar bu boş işlere nasıl sarılıyorsa sen de namaza öyle sarıl ve oradan ayrıl. bu belki biraz geç oldu ama (bir yıl çalışmıştım orada) çıktığım için hiç pişman değilim. şimdi parasızım ama namazımı kılıyorum rabbime şükürler olsun. yüce peygamberimizin dediği gibi; dünya onların olsun, ahiret bizim.

selamünaleykum

sevgili kardeşim bende 2 yıl oldu kapanalı ve sonunda kapalıda çalışabilecegım iş buldum diye çok sevınmıştım ama patronum acayip bir adam bir gun olsun huzurum yok cıkmak istiyorum ama memleketın işsizliği ortada annemede bakmakla yükümlüğüm ne yapcam bilmiyorum sana helal olsun parasızım diyorsun ama namazın için işini bıraktın allah senın yanında olur inşallah senın için dua edıcem bende hergun göz yaşı döküyorum bayan oldugum halde çok aşalanıyorum ama tesettürlüyüm diyede iş bulamıyorum çok geri cevrildim korkuyorum iş bulamam diye sende bana dua nı eksık etme rabbim bizi bizim gibi acız kullarına yalvartmasın inşallahi.

CUMA NAMAZI KILMAYANIN YANINDA ÇALIŞMAYIN MÜMKÜNSE.

askerden geldim ilk işe girerken konuştum namazımı kılarım bunu blin dedim hay hay dediler işler yoğunlaşınca yan çizmeye başladılar oradan ayrıldım başka bir yere başvurdum orayada söyledim ben namazımı kılarım tabikine yukarı katlar boş kendine mescit bile yapabilirsin dediler 3 yıl kadar çalışmıştımki sonra cumaya bile göndermeyeceklerdi ellerinden gelse neler oluyor böyle dedim zaten kendileri de gitmiyordu rabbime dua ettim rabbim benim rızkımı burdan kes bana hayırlı bir rızık kapısı aç diye elhamdülillah şuan 4 yıldır kendi iş yerim var vaktiyse dükkanı kitleyip camiye gidiyorum vakit geçmiş ise dükkanın bir köşesini mescit yaptım namazlarımı orada kılıyorum rabbime binlerce şükür cuma namazı kılmayan insanların yanında işe girmeyin derim çok mecbur değilseniz.

Re: CUMA NAMAZI KILMAYANIN YANINDA ÇALIŞMAYIN MÜMKÜNSE.

valla haklısın tesekurler ama insanlar gecimini temin etmek icin butur durumları goz ardı ediyorlar yada issiz kalma durumu onlara endise veriyor nitekim musluman bir ulkede yasıyoruz cuma gunu dukkanlar kapalı olsa hicbir sey kayb etemezler zaten cogu kisi cumaya gidiyoru o saatte satıs olacagını zannetmiyorum olsada bir hayrı cıkmaz....

sadece HELAL OLSUN

sadece HELAL OLSUN diyebiliyorum

gerçekten de HELAL OLSUN !

namaz

s.a ben 2ay önce iş yerimden namaz kılıyorum diye çıkarıldım amam allaha şükürler olsun daha iyisini bulucam inşallah rızıkın sahibi allaha aittir o sahabeki bu din için ne zulümlere maruz kaldılar bizlerde onların yollarından gitmek istiyoruz eğer onlar gevşeklik göstermiş olsalardı bugün makamları böyle olurmuydu gevşeklik göstermeyin ümmeti muhammed eğer biz o şanlı peygamberi ve o KURANI hiçbirşeye değişmeyeceğiz allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

tanışma

S.A. bu sıteyı nette gezerken denk geldım cok faydalı seyler var ALLAH razı olsun bu siteyi kuranlardan bu sekılde devam eder hayrlara vesıle olur ınsALLAH herkese ALLAH hayırlı işler nasip eylesın ıyı ınsanlarla karsılastırsın dıyorum cunku bu sankı ıbadetımızı yapmamız suc gıbı karsılanıyor bu benı cok üzüyor bir üniversite öğrencısı olarak artık bazı seylerden vazgecmek zorunda kalacagımı düşünüyorum bu dünya malını nereye kadar götürebılırım kı acık olmak zorunda olusum cok koyuyor ve her seccede ALLAH'ımdan utanıyorum nıye kımse buna dur demıyor anlamıyorum:( balıkesirli kardeslerımız varsa tanısmak ısterım Hayrlı Günler

Cok Guzel

Ya rab akil fikir eyle bu kullarina

ramazan ve oruç

selamun aleykum din akrdeşlerim,
mübarek ay en güzel ay geliyor. ramazan ayı hakkında şunu demek isterim ki,
ramazandaki o huzur başka ayda gelmiyor. o ibadet çoşkusu isteği.başka aylarda gelmiyor.
sizlerle şu hadisleri paylaşmak isterim:
*Ebu Ümame radiyallahu anh dan:
dedim ki:
" Ey Allah'ın Resulü ! bana Allah'ın beni yararlandıracak olduğu bir şeyi emret !"
şöyle buyurdu : 'Oruç tutmalısın, çünkü oruç gibisi(bir ibadet) yoktur.'
*Tirmizi'de yer alan bir rivayette:
"Ramazanın ilk gecesi olduğu zaman, cehennem kapıları kapanır, onun hiçbir kapısı açılmaz. Cennet kapıları açılır,o kapılardan hiçbiri kapanmaz.Münadi şöyle seslenir:
Ey hayır isteyen gel,koş! Ey şer isteyen,(kötülüklere karşı) kendini tut!" O ayda Alah'ın cehennemden azatlıları vardır. Bu,Ramazan bitinceye dek her gece vaki olur."
ramazan ayı bin aydan hayırlıdır. inşallah bizlerde hakkını verebilecek ibadetler yapabliriz.
kadir gecesi içinde şu hadisi sizlerle paylaşmak isterim:
*rivayete göre:
"Ey cemaat! Bana kadir gecesi bildirildi;size haber vermek için çıkmıştım, ancak davalı iki adam geldi,beraberlerinde şeytanda vardı.Onu (kadir gecesinin hangisi olduğunu) unuttum. bu nedenle siz onu Ramazanın son on gununde arayın: dokuzunda, yedisinde ve beşinde arayın !"
dedim ki: Ey Ebu said, siz bizden daha iyi bilirsiniz.
"evet" dedi.
peki dokuzuncu,yedinci ve beşinci ne demektir?
" yirmi biri geçtiği zaman, onu takip eden yirmi ikidir.işte dokuzuncu odur. yirmi üc geçtiği zaman, onu takip eden yedincidir, yirmi beşi geçtiği zaman onu takip eden de beşincidir" dedi.
sevgili din kardeşlerim. inşallah hepimiz doya doya Ramazanı yaşarız .
yanlış yazdı isem affedin. eğer hatalı yazdı isem yanlış anlamalar da olabilir.hak geçmesin helal edin :)

Re: İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

S.a benim bu siteyle tanışmam tamamen tevaffuk oldu..RABBİM hayırlı etsin inş.

İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

Emirlere dikat etmeye çalışmıştım. Yeni iş yeri olduğu için özveride bulunuyordum. Oraya kendi işimmiş gibi hata daha fazla önem(kul hakından) veriyordum.ilk 20 günde benimle çalışıp çalışmayacağini yada benim kararım doğrultusunda devam yada ayrılacaktım. Normal çalışmadan bazen 5, 6 saat fazla çalışıyordum. Bazen ibadetlerim kazaya bile terk ediyordum. Birinci ayın sonunda bana zam ve mesai ekleyecekti. Kazancıda güzeldi. 5. aya girmemize rağmen oralı olmuyordu ama işimden de memnundu.Kazanamadığını söylüyordu ilk durumlarda sonra şahit oluyordum farklıydı. Oturdum konuştum şartlarda anlaştık(ücret, yol yemek mesai vs) sonuna şu notu ekledim. Daha önce namazlarımı kazaya bırakıyordum haberin olsun bunu yapmayacağim. Diyanetten , cuma namazından ,memurdan vs lerden konuya girince...
Kendi içimde düşündüm ben bu adam için gün gelmiş gece yarılarına kadar çalıştım karşılıksız. ortalama dört kusur ay günde 5-6 saat fazladan ve mesai almadan çalışmıştım. Ve o günde 10-20 dakayı bana çok görüyordu. Öğle namazım öğle paydosuna denk geliyordu geriye ikindi kalıyordu onuda uzun günlere denk gelen zamanda çalışma saati dişınada kalıyordu.

Düşünüyordum beynimden vurulmuşa dönmüştüm. İnsanlığı sorguluyordum karşıdaki kişinin şahsında.

Resulullah(sas) den bu yana tarih şerit gibi geçiyordu. Savaşları yaşıyordum tarihte ve isyanları ve mazlum mustazaf onur şeref helal hikmet ve her şey .
Ve haytımın en uzun ve en kısa anındaydım. Evet beni çalışmaya mecbur biliyordu.

Karşımdakinin gözleri fıldır fıldır ve başını eğiyordu.
Çünkü bende duyduğu 'Hesabımı kes' hemde derhal. sözçukler olmuştu.

çalışmaya mecbur biliyordu. nitekim öyleydide. Dört kusur ay önce hayata yeni başlamıştım.
Önemli değildi her düşme bir kalkışa zemin hazırlığıdır Her şeye rağmen kusurlardan münezeh olan Rabbim Allah'ın Güzel isimlerinden biride Rezzak'tı Bu bana yetiyordu.

İşten ayrıldım, sonra nemi oldu.

Hala arıyorum

14 ay işmi aranır
elbette değil
İnsan arıyordum, insan arıyorum.
6 milyarı görmemek varmıdır. Gözlerinmi ama? demeyin
Hamd olsun gözlerim görüyor
İnsan kılıklıları değil insan arıyorum.
Elbette herkes böyle değil ama belkide nasip meselesi

İnsan arıyordum, halada arıyorum.

Bu arada Allah razı olsun bu site çalışmalarınızdan dolayı(İşte insan olmanın küçükte olsa bir ürünü)
Selam ve dua ile..

Ben hala arıyorum

Sevgili kardeşim,
Okuduğum fakülteden mezun olusumdan bu yana aklasık 15 sene gecti.İyi kötü gerek kendi mesleğimle ilgili gerekse ilgisiz 4-5 işyerinde çalıştım.Özellikle asker dönüşünde krize denk geldiğinden yaklasık 3 sene kadar da işsiz kaldım.Mezun olduktan sonra toplam olarak belki 5-6 sene işsiz kaldım.Senin yazında ifade ettiğin, çalışma hayatında hem dini vecibelerini yaşayan hem de yaşatan ve rızkını arayan kişi veya kişileri ben bir fiil 15 senedir arıyorum.Hala da bulabilmiş değilim.İş hayatında ,gerek işveren gerekse çalışan hemen bütün insanlar, sanki hiç ölmeyeceklermiş gibi ve sanki bu dünyaya sırf para kazanmak ,iş hayatında kariyer yapmak için gelmişler gibi davranan ve ona göre yaşayan müslüman fıtratından çıkmış insanlardan oluşuyor.ALLAH -Ü TEALA BU DÜNYAYA GELİŞ NEDENLERİNİ UNUTMAYAN VE HELAL RIZIK KAPILARI ARAYANLARIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN İNŞAALLAH.

inşallah dileklerın olur

ya birde 5 vakıt namaz kılıpta elamanların hakkını yiyenlere ne demelıyız benım patronum öle biri allaha havale ettım onu rabbım bildigi gibi yapsın namazında nıyazında dını bütün gibi görürsün ama nerde hak yemek varsa kendısı ordadır allahım bıze acısında böle insanlardan korosun ekmeyını yiyorum ama guvencım olmadıgı için boyun egiyorum resmen parasıyla ezıyor ınsanı ne dıyım daha sözün bitdigi yerlerdeyız kardeşım

ne diyelim bu web

ne diyelim bu web sayfasını düşünenlere ve kuranlara iyi bir iş yaptıklarının onayını yaradandan görürler inşallah...

Re: İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

ARKADASIM SAYESINDE BU SITEYLE TANISTIM VE TAM BANAGORE BIR YER OLDUGUNU DUSUNUYORUM TESAEKKUR EDERIM

TANIŞMA

SELAMUN ALEYKÜM
Bu siteyi nette gezinrken gördüm ve hemen üye oldum. Emeği geçenlerden Allah(c.c) razı olsun .

tanışma

S.A. tefavuk oldu ben kütahyadan mustafa edin Allah cc hepimizin işini ğücünü rast getirsin yaklaşık bir saattir geziyorum çok şükür güzelinsanlar ğüzel konular Allaha emanet olun

tanışma

herkese selam ve saygılar.bu sitenin varlığından haberim yoktu ve rastgeldi sadece.ama çok güzel bir rastlantı:)burda emeği geçen herkesin eline, yüreğine sağlık.Allah güzel düşüncelerimizi amel etmeyi hepimize nasip etsin inşaalah.ben de üni okuyorum.işletme 2. sınıf ve şimdiden demiyorum aslında geç bile kaldığımı düşünüyorum kariyer konusundaki adımlarıma:(ama ne demişler; geç olsun güç olmasın:)herkes bişeyler yapmak ister aslında yani güzel şeyler.ama herkes de güzel şeyler yapamıyor malesef.bence kafamızda hep güzel şeyler yapma düşüncesi olmalı.olmalı diyorum çünkü;çok şey umutları, hayallri, azmi kırıyor.ekonomi başta olmak üzere. ama insan istedikten sonra herşeyin üstesinden gelebilecek kadar güçlü bir varlık:)ve çok güzel bir sahibimiz var çok şükür:)ikisi bir arada olunca kim durur
önümüzde deilmi!
içimden geldi konuştum.bu sölediklerimi herkes biliyor ama bazen de insan dışa vurmak istiyor:)

SITEEE;)

cok güzel bir site olmus hepimize hayirli olsun.Hazirlayanlardan Allah razi olsun.siteyi gezerken hem bilgileniorum hem mutlu oluyorum sizlerin var oldugunu bilmekten.basarilarinizin artmasi dilegimle.sizi seviorum:)

TANIŞMA

ESSELAMU ALEYKUM. ELHAMDULİLLAH Kİ BU SİTE HİZMETE AÇILMIŞ İNŞAALLAH UZUN ZAMANLAR HİZMET VERİR AYNI YOLDA VE AYNI NİYETLE. HERKES İÇİN HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE ESSELAMU ALEYKUM...

TANIŞMAAA

ÖNCELİKLE BÖYLE BİR SİTE HAZIRLAYANLARDAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.BENİMLE HEMFİKİR İNSANLARIN OLDUĞUNU VE BUNUN HERGEÇEN GÜN ARTABİLDİĞİNİ GÖRMEK BENİ GERÇEKTEN ÇOK MUTLU EDİYO...BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM.NASİP OLURSA BU YIL MEZUN OLUYORUM.İŞ SIKINTISI ŞİMDİDEN SARDI.BANA VE İŞ ARAYAN HERKESE YARDIMCI OLABİLMENİZ UMUDUYLA.....:)

Tanışma

S.a. böyle bir sitenin var olduğunu haberlerden öğrendim ve gerçekten çok sevindim.Emeği geçenlerden Allah razı olsun..Selam ve dua ile..

Biz bu mantalite ile..

Selamün aleyküm herkese.. Öncelikle şunu söylemek isterim ki mütedeyyin insanlar olarak tek başımıza bir şeyler yapmaya çalıştıkça hep alan el durumunda kalacağız. Ne zaman ki birlik ve beraberliğin önemini idrak edip pratiğe geçirdiğimizde inşallah veren el durumuna geçeceğiz. Şu siteyi binlerce kişi takip ediyor. Hiç mi 3-5 kişi ya da daha fazla bir araya gelip beyin fırtınası yapıp iş kuramıyoruz. Sermaye önemli bir şeydir ama herşey demek değildir. Etrafımız sıfırdan zirveye (ki çoğu tek başına) çıkan başarı hikayeleri ile dolu. İstişare ile ve kendimizi geliştirerek ve birbirimize destek olarak işsizlik probleminin -özellikle de inançlarına uygun ortamda çalışmak isteyenler için- üstesinden geleceğimizi inanıyorum Allah ın izniyle. Herkesin kendine göre yetenekleri ve mesleği var, ortak olan nokta aklımızı kullanarak birbirimizdeki özellikleri tamamlamak. Birinin aklına gelmeyen bir husus diğerinin aklına gelir. O kadar çok iş fikri ve ortamı var ki, biz ise sadece birileri bize iş verse de çalışsak diye bekliyoruz. Üstelik çalışma şartlarımızı da işveren belirliyor. Hakettiğimizi alamıyoruz, ibadetlerimizi gönül rahatlığı ile yerine getiremiyoruz. Fena mı olur kendi işimizi kurup bir çok insana da huzurlu bir iş ortamı kursak?
Bu konularda fikir alışverişi yapmak isteyen, birlikte birşeyler yapma arzusu ve azmi içinde olanlarla konuşabiliriz.

Allah yar ve yardımcımız olsun..

HELAL YAŞAM

size tamamıyle katılıyorum ben internete bağlanan biri değilim burada yorumumu nasıl yazacağımı düşünürken ve tamamıyle sizin fikirlerinizi taşıyıp bunları paylaşmak istiyordum ki yorumunuzu okudum ve rabbim benim de burada olmamı bana nasip etti kısaca kendimden bahsedeyim ben geçmişinde tesettürsüz giyinen ibadette gevşek helal haram ayrımını pek yapmayan biriydim bu yaşantım içinde kamu görevlisi oldum fakat namaza başlamamla birlikte işlediğim haramlar birer birer kafamda şimşekler çaktırdı bu da Allah tandı diye düşünüyorum çünkü ben O'na bir adım gitmiştim ve artık geceleri pişmanlıktan ağlayarak ve uykusuz işe gitmelere sebep oldu bu arada cesaretimi toplayıp kapandım ama bu defa da önümde büyük bir sorun belki de sınav vardı görevliyken açılmak zorundaydım üstelik sadece bu da değil yaptığım işten dolayı başka haramlara da giriyorum ayrılmak istiyorum işten bu defa da tazminat ödemem lazım ve ailem de zor durum da yaşantısını sürdürüyor çelişkiler içindeyim ama bu sitedeki yorumları okuduğumda yalnız olmadığımı gördüm ve bence benim gibi düşünenler birleşmeliyiz gün içinde nelere vakit ayırmıyoruz ki bir elin nesi iki elin sesi var misali bence daha cesur olmalıyız belki bize uygun iş şuan yok ama bunu neden biz gerçekleştiremiyelim fikirlerimizi paylaşalım Allah dostları karıncayı doyuran Allah elbette bizi aç bırakmayacaktır nefsimizin,çevremizdekilerin,şeytanın önümüze engeller koymasına izin vermeyelim Allah'a tam tevekkülle yapamayacağımız şey yoktur Allah'ın izniyle rabbim bize helal sınırlar içinde yaşamayı nasip etsin inşallah Allah'a emanet olun

çok güzel yazmışşın da bu devir insanda güvenmi bırakıyo

s.a yazdıkların girişimci bir insan olduğunu gösteriyo fakat bunları yazarken insanların artık güven duygularının nasır tuttuğunu sana hatırlatmak isterim bi an şunu düşündüm galiba sen hiç hayal kırıklığı yaşamamışşın inş. da öyledir rabbim kimseye yaşatmasın tek temennimiz bu ama çok zor bu siteye belkide 15dk önce girdim senin yazdıkların birtek dikkatimi çekti ve birşeyler söylemek istedim burda insanların bu devirde böyle rabbimi anmaları inan beni yeryüzünün en mutlu insanı yaptı gerçekten bu siteyi kurandan rabbim binlerce kez razı olsun ne diim

teşekkürler

a.s., düşüncelerin için teşekkür ederim. Ben sorunumuzun güvenden ziyade birlikte (ya da tek başımıza) harekete geçme eksikliği olduğunu düşünüyorum. Benim de düşüncelerim hep teoride kalıyor maalesef. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yaparız ömrümüz boyunca. En azından çocuklarımızı kendimiz gibi değil çok daha iyi ve aktif yetiştiririz..

peki bu konuda fikrin nedir ?

pek sen bu konuda ne yapmak taraftarısın? aklında varsa birşeyler paylaş ve milleti o tarafa yönlendrirsen sevinirim
ALLAH a emanet olun

ne yapmak gerek..

Arkadaşım, dediğim gibi 3-5 kişi bir araya gelir beyin fırtınası yapılır, mevcut sermayemiz ile ya da sıfır sermaye ile ne tür işler yapabiliriz, onunla ilgili düşüncelerimizi paylaşırız. Herkesin farklı farklı yeteneği var. Bizim kaybettiğimiz nokta sürekli birilerinden medet ummak. Çoğu işveren özel sektörde seni çalıştırır ama emeğinin karşılığını tam alamazsın, ibadetlerini gönül rahatlığı ile yapamazsın vs. Onu anlatmaya çalıştım. İcraata geçenler kazanıyor. Zaten unumu elemiş biri olsam direk o şekilde önerilerde bulunurdum, önemli olan birlikte birşeyler yapabilir miyiz, onun uğraşı.
Saygılar..

ne yapmak gerek

S.a., yapacaginiz istisarelere ve istiraklere katilmak fikri bana olumlu geldi.

teşekkürler

a.s., olumlu düşüncelerinizden ötürü teşekkür ederim. Bence her alanda mütedeyyin insanlar birleşmeli, bunun toplum ve ümmet için son derece yararlı olacağı kanaatindeyim.

doğru tespit

sayın arkadaş çok doğru bir konuya değinmişsin önemli olan beraber olmak islam birliğide diğerlerine karşı işte bu birliktelikle koruyacağız. birileri müslümanı müslümana kırdırıyor bizde buna seyirci kalıyoruz böyle birliktelik olmaz artık uyanmalıyz ve gerekeni yapmalıyız...saygılarımla

selamunaleykum

herkese hayırlı günler.Rabbim cümlemizin gönlüne göre versin.selam ve dua ile...

selam ve dua ıle dostlar

selamun aleykum.boyle bır kıtleye hıtap ettıgınız için ALLAH razı olsun emeyı geçenlerden.inşaallah bunday boyle sızlerleyım ve burdayım.ALLAH butun mumın ve muslıman kardeşlerımın haksızlık gören güzel insanların yar ve yardımcısı olsun.selamun aleykum

tanisma

selamun aleykum bende televizyonda görünce cok sevindim uye oldum RABBIM emegi gecenlerden razi olsun.insallah artik görüsmeye gittigimizde türban yüzünden assagilayan insanlar yerine saygi duyan ve bizi anliyan insanlarla karsilastirir...

tanışma

s.a kardeşlerim
bu siteyi öğrendiğimde çok sevindim ve hemen üye oldum inamnıyorumki çok başarılı olacaktır bu sitede emeği geçen herkesten allah razı olsun
allah herkese hayırlı ve bereketli işler nasip etsin

Re: İşyerinizde dini emirlere dikkat edebiliyor musunuz?

cumanız mübarek olsun

S.A.

S.A. Bu siteyi duyunca hemen üye oldum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

tanışma

umarım bu site kötüye kullanılmaz birgün...

Re: tanışma

inşallah böyle devam eder

tanışma

s.a. Bu siteyi düşünen ve kuranlardan allah cc. razı olsun cenabı rabbim hepinizin

gönlüne göre versin herkese hayırlı rızıklar.rabbim hepinizden razı olsun

Re: tanışma

ya arkadaşlar ben hiç cuma namazı kacırmam ama normal nama kıldığımda görülmemiştir..
sizz ciddi mi yasıonuz bu yazdıklarınızı ben anlamıyorum.
sadece namazla müslüman olunmuyor..

Re: Re: tanışma

slm arkadaslar öncelikle kendimi tanıtıyım sizlere adım MELEK. ALLAH A şükür namazımı kılıyorum İNŞALLAH bütün dünya insanlarıda benim gibi geç te olsa namazın önemini MÜSLÜMANLIK GİBİ GÜZEL BİR DİNİN KIYMETİNİ ANLAMAK NASİP OLUR... BEN arkadasın mesajına cevap yazacağım;sen önce gerçekten gönülden severek isteyerek ALLAH aşkı ile cehennem korkusu ile birgün öleceğini düşünerek kıl ki 5 vakit namazını, o zaman anlarsın namazın müslümanlıktaki önemini...aksi taktirde ne anlatırsak anlatalım izah edemeyiz o güzel duyguyu...müslüman olmanın 5 şartı var. sadece Elhamdülillah müslümanım demekle asla olmamız gereken müslüman mertebesinde olamaYIZ...müslüman doğmak bizim için büyük bir hediye müslüman ölmek ise nasipp... kimin ne olacağı belli olmaz...(sözüne bakıp ta benim kalbim temizz ben namaz kılmıyorum ama ALLAHA İNANIYORUM deyipte avutmayın kendinizİ)KENDİNİ MECBUR EDEREK BİR İŞ GİBİ NAMAZ KILAN İNSAN HEM NAMAZ KILAR HEM KÖTÜLÜK YAPAR..AMA NAMAZINA AŞIK ADAM ASLA NAMAZ KILARKEN KÖTÜLÜK YAPAMAZ...NEYSE BEN ÇOK KONUŞTUM ŞİMDİ BİLMİŞ DEMESİNLERDE BEN UFAK UFAK KAÇAYIM...


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).