Arsiv Bölümü

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/islamikariyer.com/httpdocs/modules/archive/archive.inc on line 53.
Tarih
 • Oca
 • Şub
 • Mar
 • Nis
 • Mayıs
 • Haz
 • Tem
 • Ağu
 • Eyl
 • Eki
 • Kas
 • Ara

Atasun Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Atasun Evden Eve Nakliyat Fiyatları
Atasun Nakliyat tarafından sağlanan taşımacılık hizmetlerinde uygulanan fiyat politikaları birçok değişken ile belirlenmektedir. İzmir en iyi nakliyat firmasını tercih edecek olan müşteriler için fiyatlar hizmet türüne ve mesafeye göre değişiklik göstermektedir, firmamız tarafından ücretsiz expertiz hizmeti sayesinde en ideal ve ekonomik fiyat teklifi sizlere yapılmaktadır.
Evden Eve Nakliyat Fiyat Teklifleri
Atasun Nakliyat, verdiği kaliteli hizmet ve avantajlarla; İzmir ekonomik nakliye firmaları arasında yer almaktadır. Kurumsal ve profesyonel nakliyeyle sizleri buluşturan firmamız size özel cazip fiyat teklifleri ve taşıma seçenekleriyle hizmetlerine devam etmektedir.
Piyasada hizmet veren, İzmir kurumsal nakliye firmalarından firmamızı ayıran en temel özelliklerin başında fiyat politikalarımızı kişiye ve hizmete göre belirlememizden kaynaklanmaktadır. Fiyatlarımızı belirlerken şu değişkenler göz önünde bulundurularak teklifler yapılmaktadır.
• Şehirler içi ya da şehir dışı nakliyede mesafe ve eşya yoğunluğu
• Asansörlü nakliyat hizmeti kullanımı

ESTJ - DDuDşY Kişilik

Dışadönük, Duyumsayan, Düşünen ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, direktiflere uyar, mantıklı ve düzenli DDuDşY'ler, ayakları yere basan, pratik insanlardır. Çevrelerindeki dünyada neler olup bittiğinin farkındadırlar. Çünkü genellikle olayların orta yerindedirler. Doğrudan ve açık sözlü oldukları için insanlar, DDuDşY'nın kendileri hakkındaki düşüncelerini bilirler. DDuDşY'lar, işyerinde insanların güvenilir ve üretken olmalarını beklerler. Onların yüksek standartları vardır ve diğer insanların da bunlara sahip olmasını beklerler. Fikirler ve kuramlar, ancak uygulamada nasıl işleyeceklerini bildiği durumlarda DDuDşY için yararlı kabul edilirler. Bir şeyin yararlı bir sonucu olacağını hissederlerse, onu desteklerler. Aksi halde o fikir, işe yarama kabul edilir. DDuDşYi dışa açık doğası gereği, genellikle işle ilgili ya da yöresel haberlerden anında haberdar olurlar ve bunları genellikle diğer insanlarla konuşarak öğrenirler. İnsanlar, DDuDşY'nın bir bilgi madeni olduğunu düşünürler. Çünkü dünya hakkında birçok önemli gerçeği bilir.

ESFP - DDuHA Kişilik

Dışadönük, Duyumsayan, Hisseden ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, direktiflere uyar, insanları önemser ve esnek DDuHA'lar, genellikle popüler kişilerdir ve insanlar, onlarla olmaktan hoşlanırlar. Yabancılara bile dostça davranan DDuHA'lar, ikna edici ve konuşkandırlar. İster işte, ister evde olsun, aynı anda bir sürü projeleri vardır ve birinden diğerine kolayca geçerler. Kuram ve analiz, DDuHA'nın pek ilgisini çekmez. Çünkü onlar, bir şey hakkında düşünmektense, hareket neredeyse orada olmayı severler. Aynı anda çok sayıda pratik işi yürütebilirler. Çünkü konsantrasyonlarını bir işten diğerine verebilme yetisine sahiptirler. Evde DDuHA'lar, bir çok işe başlamış olabilirler. Ancak çoğu, yarımdır. Kendi tamiratlarını yapmak, ilgilerini çekmekle beraber; daha çekici bir iş çıktığında yarım bırakabilirler. Yarım kalmış işler, onları endişelendirmez. Çünkü bir işe başlanmış olması, onlar için yeterlidir. Bu, her işin tamamlanması gerektiğini düşünen Y (yargılayıcı) bir eşi huzursuz edebilir. Evi dağınık olsa bile DDuHA, insanların evine gelmesinden hoşlanırlar.

ESFJ - DDuHY Kişilik

Dışadönük, Duyumsayan, Hisseden ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, direktiflere uyar, insanları önemser, düzenli DDuHY, sıcak, dışa açık, ayağı yere basan ve düzenli insanlar olarak birçok kişiyi çeken bir tiptir. İnsanlara onlarla ilgilenildiği duygusunu veren bir ilişki şekilleri vardır. Örneğin eve geldiklerinde paltolarını tutmak, besleyici bir yemek hazırlamak ya da nasıl olduklarını sorup ihtiyaçlarını karşılamak gibi. Kadınlar, evdeki rollerinden memnundurlar. Genellikle aileyi evde tutarak ve hafta sonları eve gelmelerini teşvik ederek bunu uzatmaya çalışırlar. Erkekler de aynı şekilde şefkatli babalar olarak görülürler. DDuHY'lar, çok dost canlısıdırlar ve iyi konuşmacıdırlar. Aile yaşamı ya da işte çalışanların yaşamlarıyla ilgili sonsuz ayrıntılar hakkında söyleyecek pek çok şeyleri vardır. Çocuk sahibi olamayan DDuHY kadın, büyük bir üzüntü ve düş kırıklığı yaşar. Birçok insan, DDuHY'leri sever ve onlardan iyi söz ederler. DDuHY'ler, yüksek öğrenime devam edebilirler. Ancak gerçekte güçlü oldukları konu, diğer insanlara hizmet vermektir.

ENTP - DSDşA Kişilik

Dışadönük, Sezgisel, Düşünen ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, yaratıcı, mantıklı, esnek DSDşA'lar, çeşitli etkinliklere katılırlar ve genellikle çok değişken ilgileri ve projeleri aynı anda yürütebilirler. Fikir yürütme konusundaki müthiş yetenekleri, yollarına çıkan hemen her şeyde kullanılır. Her an akıllarına yeni fikirler gelir ve zihinlerinde yeni fikirler sürekli dönüp dolaşır. DSDşA'lar, daima projeden projeye atlarlar ve bu sırada yeni bilgiler edindikçe, fikirlerdi de değişir. Diğer insanlar, özellikle de daha Y (Yargılayıcı) tipler, bunu bazen rahatsız edici bulabilir. Bir yolu izlemeye başlamışlarsa ve DSDşA, dönüp artık başka türlü düşündüğünü söylerse, akılları karışabilir. DSDşA'ların kaynakları, zengindir. Düşünceleri öyle hızlıdır ki, pek az insan, onlara ayak uydurabilir. DSDşA, kendi fikirlerini diğer insanları ikna edecek şekilde sunabilirler. Ancak bu fikirlerin pratik açıdan işe yarar olup olmadığını uzun boylu düşünmemiş olabilirler. Bunu diğer insanlara bırakmayı tercihe derler.

ENTJ - DSDşY Kişilik

Dışadönük, Sezgisel, Düşünen ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, yaratıcı, mantıklı ve düzenli Bu tipten insanlar, samimi ve doğru sözlüdürler. Doğrudan iletişim kurarlar. Diğer insanlar, onların ne kastettiklerini çoğunlukla anlar. Bu yaklaşım, bazen daha yumuşak tiplere saldırganca gelebilir. Ancak DSDşY'ler, diğer insanlara her şeyi açıklama ve netleştirme ihtiyacı duyarlar. DSDşY'nin büyük bir örgütleme gücü vardır. Özellikle de zamanı ve insanları etkili şekillerde kullanma konusunda. Sıklıkla yönetici konumuna getirilmelerinin nedeni budur. DSDşY'lerin çoğu için yaşam, çalışmaktan ibarettir ve bunun için hiçbir şeyi esirgemez ve başkalarının da aynısını yapmasını bekler. Bir kez bir DSDşY'yi düş kırıklığına uğratmış bir insanın çalışması, sürekli olarak onun tarafından kontrol edilir. Konuşkan ve genellikle kendine güvenen biri olan DSDşY, genellikle ayağı yere basan, pratik bir insan olarak görülür. Yaratma arzusu, yeni bir şeyler üretme isteği ve daha öne yapılmamış olanı yapma hevesi, insanları şaşırtır.

ENFP - DSHA Kişilik

Dışadönük, Sezgisel, Hisseden ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, yaratıcı, insanları önemser, esnek DSHA'ların dolu ve değişken bir yaşam tarzları vardır ve yaşamları boyunca birçok iş değiştirmek, onlar için olağandır. DSHA'lar, çalıştıkları işe sıcaklık ve coşku getirirler. Hayal güçleri ve zekalarıyla yeteneklerini kendilerine çeken herhangi bir şey için kullanabilirler. Diğer insanlar, onların güler yüzlü ve insancıl tutumlarından hoşlanırlar ve bu, onları genellikle popüler yapar. Herhangi bir işte DSHA'lar, insanlarla birlikte olmalıdır. Kendi başlarına uzun süre verimli çalışamazlar. İş ve yeni projeler için fikirler üretmeyi severler ve öyle ikna edici konuşurlar ki, diğer insanlar da destek vermeye heveslenirler. Daha sonra bu projeleri hem sözel hem de yazılı olarak sunmak için çok özen gösterirler ve çok sayıda insanı bu işe katmaya çalışırlar. Ne var ki bir proje yoluna girdiğinde ve küçük ayrıntılarla uğraşmak gerektiğinde; DSHA'lar, huzursuzlaşır ve ilgilerini kaybederler.

ENFJ - DSHY Kişilik

Dışadönük, Sezgisel, Hisseden ve Yargılayıcı Kişilik Belirgin Özellikler: Dışa açık, yaratıcı, insanları önemser, düzenli İnsanlara karşı sıcak ve ilgili bir yaklaşım ve her şeyi düzenleme ve önerilerde bulunma yetisi, DSHY'leri grupların gözde liderleri haline getirir. Bir DSHY, bir şeye inandığında çevresindekileri de heveslendirir. Akılcı konuşması ve ikna edici yaklaşımıyla diğer insanların kendi fikirlerine uymasını sağlar. DSHY'ler, diğer insanların yaklaşımlarına yanıt verirler. Bu da onları popüler yapar. Bu özellikler, birçok meslekte başarılı olmalarını sağlar. DSHY'ler, insanlarla temasta bulunabilecekleri işlere doğru çekilirler. Radyo, televizyon ve medya, DSHY'yi çeker. Harika satıcılar olabilirler. Çünkü alışverişe kişisel bir yan katarlar. Herhangi bir dalda öğretmenlik yaptıklarında hem diğer öğretmenler, hem de öğrenciler tarafından sevilirler. İyi terapistler olurlar. DSHY'ler, dinsel ve mânevî konulara da ilgi duyarlar ve gruplara aktif olarak katılabilirler. Herhangi bir işin pratikteki iradecilik yanı, onları sıkar ve küçük ayrıntıları moral bozucu bulurlar.

ISTP - İDuDşA Kişilik

İçedönük, Duyumsayan, Düşünen ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Çekingen, direktiflere uyar, mantıklı ve esnek Eylemi sözcüklere yeğleyen İDuDşA, çok konuşmayabilir. Ancak bu dünyanın somut gerçeklerinin çok iyi farkındadır. İDuDşA'lar, gözlemcidirler ve küçük pratik ayrıntılara dikkat ederler. Bu, iş dünyasında önemli bir beceridir. İDuDşA, önüne çıkan fırsatları görür ve genellikle ne zaman harekete geçeceğini bilir. Gereksiz eylemler üzerinde ender olarak enerji harcar. Dedikoduyu ve boş lafı sevmedikleri için insanlar, onların ne kadar keskin ve kurnaz olduğunu pek fark edemezler. İDuDşA'ların pratik yetenekleri, makineler ve aletler gibi mekanik şeyleri ve ulaşımla ilgili araçları iyi kavramalarına ve kullanmalarına neden olur. Bir makine ya da aracın nasıl çalıştığını anlaması için bir kere bakması yeter ve genellikle bu yeteneklerini kullanarak iş bulur. Bir makineyi veya aracı sökmek, nasıl çalıştığını anlamak ve onarmak, İDuDşA'nın ellerini kullanma gereksinimini karşılar. Ellerini veya bir makine ve gereç kullanmasını gerektiren işler, ona uyar.

ISTJ - İDuDşY Kişilik

İçedönük, Duyumsayan, Düşünen ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Çekingen, direktiflere uyar, mantıklı ve düzenli İDuDşY'lere bankacılık, sigortacılık, hukuk ve muhasebe gibi mesleklerde rastlanır. Böyle meslekler için kendi başına çalışacak, pratik ayrıntılarla mantıklı bir tarza ilgilenecek ve rutine uyacak insanlar gerekir. Ordunun birçok dalında İDuDşY'ler egemendir ve sıkı kışla yaşamına uygundurlar. Birçok geleneksel kurumun da bel kemiğidirler. Sakince kendi işlerine bakarlar. Görevlerinin farkındadırlar ve her zaman yerine getirirler. İyi denetleyici olurlar. Diğer insanlar, İDuDşY'lerin yaptıklarını anlayamayabilir. Çünkü onların biraz sıkıcı ve tutucu olduklarını düşünebilirler. İDuDşY, diğer tiplerin sabırsızlık göstereceği küçük ayrıntılara saatler harcayabilir. Çalışkan ve titiz oldukları için İDuDşY'ler, verileri kesinlik ve konsantrasyonla gözden geçirirler. Yaşamlarının çoğu, bu şekilde geçer. Özellikle de işten kendilerini sorumlu hissediyorlarsa... Sorumluluk sahibi bir insan olarak görülmek, İDuDşY için birincil önem taşır.

ISFJ - İDuHY Kişilik

İçedönük, Duyumsayan, Hisseden ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Çekingen, direktiflere uyar, insanları önemser ve düzenli Sessiz, ciddi, özenli ve sıkı çalışan sıfatları, İDuHY tanımlar. İDuHY, nadiren kendi borusunu öttürür ve yaptıkları için nadiren takdir toplar. Bunun nedeni, diğer insanların onun katkılarının sıklıkla farkında olmayışıdır. İDuHY, genellikle kendini belli etmeden yardımcı olur ve nadiren dikkatleri üzerine toplar. İDuHY, yıllarca aynı işte çalışabilir. Başkalarının sıkıcı bulacağı işleri sakince ve sabırla yürütür. İDuHY, yaptığı işin insanlara hizmet eden bir yanı olmasını ister. Böylece diğer insanlara yararlı bir şeyler yaptığını hisseder. Muhasebe, bankacılık, sigortacılık gibi bir işte çalışıyorsa, insanlarla kişisel temas kurmayı sever. Kadın İDuHY'ler, hemşirelik, sekreterlik resepsiyonculuk, yemek şirketlerinde bir iş ve tıbbın idari işlerinde çalışmaya yönelirler. Bu işleri dikkat ve doğrulukla yaparlar. İDuHY'nin ön planda olması gerekmez. Ancak katkıları anlaşılmalı ve takdir edilmelidir. Liderlik, ün ya da şöhret aramazlar.

INTJ - İSDşY Kişilik

İçedönük, Sezgisel, Düşünen ve Yargılayıcı

Belirgin Özellikler: Çekingen, yaratıcı, mantıklı ve düzenli

İSDşY'lerin öngörüşlü ve yaratıcı zihinleri, hep yeni bir proje ile meşguldür. İşler yolunda gidiyor gibi görünse bile, İSDşY, hoşnut olmaz ve birşeyleri düzeltmenin yolunu arar. İSDşY, mümkün olabildiğince planlarını eyleme koymaya gayret eder.

İşyerlerinde İSDşY'ler, geleceği görebilen ve plan yapabilen orijinal insanlar olarak görülürler. Bu değişiklik ve gelişmeyi tüm düzeylerde sağlama arzuları, projeleri bitirme konusunda iyi örgütlenme güçleriyle desteklenir. Önemsiz ve sıradan aile sorunları, İSDşY'nin ilgisini çekmez.

Sosyal ortamlarda söyleyecek pek az şeyleri olabilir. Bu, diğer insanlar tarafından kaba ve burnu büyük bir tutum olarak görülebilir. Ancak bu tutumun tek nedeni, İSDşY'lerin günlük yaşamın önemsiz ayrıntılarına ilgi duymamasıdır.

INFP - İSHA Kişilik

İçedönük, Sezgisel, Hisseden ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Yaratıcı, insanları önemser, esnek İSHA'lar, ileri derecede duyarlı ve sezgisel oldukları için sıradışı insanlardır. İlgilenmeyi seçtikleri konularda cömert ve aşırı bir tarzları vardır. Çok geniş bilgi dağarcıkları ve algıları vardır. Bunları da genellikle öğretme ve yazma şeklinde ortaya koyarlar. Günlük ilişkilerde bazı insanlar, İSHA'ların çekingen ve uzak olduklarını düşünebilirler. Ancak bu, yanlış bir hükümdür. İSHA'lar, çevrelerindeki dünyada yaşayan insanların yararına bir şeyler yapmayı çok önemserler ve çeşitli projelere kendilerini adayabilirler. Sonuçta bunları tamamlamak için iki ayaklarının bir papuca girdiğini hissederler. Yeterince düzenli olmayabilirler. Bu nedenle de gün boyu geç kalabilirler (Genellikle her iş için gereken zamanı kestiremedikleri için). Tahat insanlar, İSHA'ların geç kalmasına alışabilirler. Ancak çok düzenli insanlar, bundan hoşlanmazlar. İSHA'nın güçlü idealleri, bazen günlük yaşamın gerçekleriyle çatışır.

INFJ - İSHY Kişilik

İçedönük, Sezgisel, Hisseden ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Çekingen, yaratıcı, insanları önemseyen, düzenli İSHY'ler, çok derin duyguları olan insanlardır. Çevresindeki herkese karşı ilgi ve şefkar gösterirler. Diğer insanların kişisel gelişimine katkıda bulunma arzuları güçlüdür ve insanlar için esin kaynağı olabilirler. Ne var ki birçok kişi, İSHY'nin en iyi niteliklerinden yararlanamaz. Çünkü karşısındakini iyi tanıyıp güvenmedikçe kendini ona açmaz. İnsanlar, İSHY'nin iyi bir insan olduğunu hissederler; ama onu biraz soğuk bulurlar. Oysa İSHY'ler, hiç de soğuk değildirler ve yoğun duyguları vardır. Ancak en derin ve en karmaşık düşünce ve duyguları içlerinde kalıp asla diğer insanlarla paylaşılamayabilir. Anlayışlı bir DS (Dışadönük-Sezgşsel) tip, içgüdüsel olarak bu zengin iç yaşamı görebilir ve İSHY'nin bunu çevresindekilerin yararına kullanması için ona yararlı olabilir. İnsanlar, her zaman bir İSHY'nin işini zamanında bitireceğine, toplantılara tam vaktinde katılacağına ve sözünü tutacağına güvenebilirler. Projeleri ve işleri vakitlice yaparlar.

ESTP - DDuDşA Kişilik

Dışadönük, Duyumsayan, Düşünen ve Algılayıcı Belirgin Özellikler: Dışa açık, direktiflere uyar, mantıklı ve esnek. Her zaman söyleyecek ilginç bir şeyi olan DDuDşA, herhangi bir toplantının odak noktası olarak insanların dikkatini çeker. Kendilerinin ya da diğer insanların başından geçmiş dramatik ve ilginç öyküler anlatabilirler. Yaşamlarının heyecanlı ve değişik olmasını isterler. Günlük yaşamın rutinliği ve evcimenliği, onları çabucak sıkar ve genellikle bundan kaçmayı başarırlar. Bu, erkekler için daha kolay olabilir. Çünkü hem işlerinde, hem de çok sevdikleri gezme yoluyla değişiklik yaratabilirler. DDuDşA'ların aktif olmaya ihtiyaçları vardır. İşleri, yineleyici bir rutin içeriyorsa; kendilerini engellenmiş hissedebilirler ve boş zamanlarını plansız şeyler yaparak geçirmek isterler. İşleri bu türden değilse, boş zamanlarında pratik ve aktif şeyler yapmayı severler. DDuDşA'lar, ellerini iyi kullanırlar. Gerçekçi resimler yapabilirler. Marangozluk ve heykeltıraşlıkla uğraşabilirler. Hatta gayret ettiklerinde kendi tamiratlarını bile yapabilirler.

ISFP Kişilik

İçedönük, Duyumsayan, Hisseden ve Yargılayıcı Belirgin Özellikler: Çekingen, direktiflere uyar, insanları önemser ve düzenli Sessiz, ciddi, özenli ve sıkı çalışan sıfatları, ISFP tanımlar. ISFP, nadiren kendi borusunu öttürür ve yaptıkları için nadiren takdir toplar. Bunun nedeni, diğer insanların onun katkılarının sıklıkla farkında olmayışıdır. ISFP, genellikle kendini belli etmeden yardımcı olur ve nadiren dikkatleri üzerine toplar. ISFP, yıllarca aynı işte çalışabilir. Başkalarının sıkıcı bulacağı işleri sakince ve sabırla yürütür. ISFP, yaptığı işin insanlara hizmet eden bir yanı olmasını ister. Böylece diğer insanlara yararlı bir şeyler yaptığını hisseder. Muhasebe, bankacılık, sigortacılık gibi bir işte çalışıyorsa, insanlarla kişisel temas kurmayı sever. Kadın ISFP'ler, hemşirelik, sekreterlik resepsiyonculuk, yemek şirketlerinde bir iş ve tıbbın idari işlerinde çalışmaya yönelirler. Bu işleri dikkat ve doğrulukla yaparlar. ISFP'nin ön planda olması gerekmez. Ancak katkıları anlaşılmalı ve takdir edilmelidir. Liderlik, ün ya da şöhret aramazlar.

INTP - İSDşA Kişilik

İçedönük, Sezgisel, Düşünen ve Algılayıcı

Belirgin Özellikler: Çekingen, yaratıcı, mantıklı ve esnek

İSDşA'lar, tüm düşündüklerinde mantıklı ve akılcıdırlar ve genellikle zeka olarak üstün oldukları düşünülür. Bunun nedeni, belirli bir konuda çabucak önemli verileri toplamaları ve önemsiz şeyleri ayıklamalarıdır. İSDşA'lar, genellikle onların karmaşık mantık sistemini izleyemeyen diğer insanların bir adım önündedirler.

İSDşA, yeni bilgiler edindikçe; zihinleri, hemen bunlara uyum sağlar ve o anki düşünce ve kararları buna göre değişir. Gerçekten de İSDşA, bunu yaparken mutlu olur ve yaşamdaki her şeyin değişmeyi ve genişlemeyi sürdürdüğünü hisseder.

Sorunları, genellikle özgün bir yanıtı olan, belirli ve değişmez durumlar olarak değil; ortaya çıkan ve gelişen durumlar olarak görür. Ne var ki fikirlerini eyleme dökmek, başka bir konudur. Çünkü bu kavramlar, pratiklikten uzak ve aşırı olabilir.

İçe Dönük Duygusal Tip

İnsanlar için daha iyi bir dünya kurmaya odaklanırlar. İdealist ve mükemmeliyetçi kişilerdir. Kendileri için belirlemiş oldukları hedeflere ulaşmada zorlu yolları denerler. İnsanlar hakkında oldukça sezgisel kişilerdir. Kendilerine rehberlik edecek sezgilerine aşırı derecede güvenirler. Genellikle düşünceli kişilerdir. İyi dinleyicidirler. Duygularını ifade etmede çekingen olabilmelerine rağmen çok iyi gelişmiş derin dikkat yetenekleri vardır ve içten bir şekilde insanları anlamayla ilgilenirler. Birincil hedefleri yaşamdaki anlamlarını öğrenmektir. Amaçları nelerdir? Hayatlarında insanlığa nasıl en iyi şekilde hizmet edebilirler?

İçe Dönük Düşünen Tip

İÇEDÖNÜK DÜŞÜNEN TİP

Bir şeyleri parçalara ayırmaktan hoşlanırlar ve yöntemi anlayarak çalışırlar. Uygulamalı bir örneğini görmedikçe kavram ve teorilerle ilgilenmemelerine rağmen tipik olarak güçlü sonuçları anlama gücüne sahiptirler. Eylemde olduklarında gelişirler ve genellikle korkusuzdurlar. Bağımsızdırlar. Bir sonraki adımlarında kendi kararlarını vermede serbestliğe ihtiyaç duyarlar. Mantıksal analizlerde iyidirler ve uygulanabilir durumlarda onu kullanmaktan hoşlanırlar.

İçe Dönük Düşünen Tip Kişilik Analizi: İçe Dönük Düşünen Tip

Maceracı bir ruha sahiptirler.
Motosiklet kullanmak, uçak kullanmak, dalış yapmak, sörf yapmak onlar için oldukça ilgi çekicidir.
Kendi sahip oldukları yeteneklerini engellediğini düşündükleri için kurallara ve düzenlemelere inanmazlar.
Zamanlarını yalnız geçirme eğilimindedirler ve bundan da hoşlanırlar. Yalnız kaldıklarında dış dünyadan gelen kişisel gerçeklerin büyük bir kısmını özümseyebilirler, ayrıştırabilirler ve karar verebilirler.

Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon

Kişilik Analizinde Sekiz Fonksiyon

ENTP (Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)

ENTP'ler enerjik, coşkulu, insanlarla kaynaşan, özgüvenli kişilerdir. Birçoğu sıra dışıdır; düzene uymamak ya da onu kandırıp atlatmak yanlısıdırlar. Yaratıcı tarafları vardır. Her konuda yeni yeni usuller icat ederler. Tahlil ye­tenekleri çok yüksektir; özellikle teori alanında karmaşık problemleri kolay çözerler. Çeşitlilik ve değişiklik severler; kendilerini sınırlayan, köşeye sıkıştıran ya da sıkan şeyler ise hiç hoşlarına gitmez.

ENTP ve İş

• Problem çözmede zekasını kullanır; hazırlıksız çözüm üretme yeteneğine ve çabuk düşünme gücüne güvenir.

• Başka insanlarla ilişkilerinde zekice davranır, hayal gücünü devreye sokar, Kendi görüşünü onlara kabul ettirmede ustadır.

• Kendi zamanlamasına uymak ister, geleneksel davranış biçimlerine boş verir.

• Çabuk düşünme gücü, özgüveni ve söz ustalığı sayesinde insanları et­kileyerek liderlik konum­larına yükselebilir.

ENTJ( Dışadönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)

ENTJ'ler dinamik, enerjik, özgüvenli ve tuttuğunu koparan kişilerdir. Sanki doğa gereğiymiş gibi geldikleri mevkilerde hemen işlerin başına geçer, uzun vadeli hedeflere erişilmesi için bütün olanakları seferber ederler. Bilgi­lidirler. Hasımlarla hesaplaşmak adeta keyiftir onlar için, Entelektüel açıdan ilginç buldukları konularda tartışmaktan da hoşlanırlar. Kendilerine karşı gelebilen insanları beğenir, Öylelerine saygı duyarlar. O cesareti göstere­meyenlere ise hiç saygıları yoktur.

ENTJ ve İş

· Başta olmak ister. Çoğu zaman kurum yetkilisi, yönetici, lider gibi en

güçlü mevkilerde bulunur.

· Değişiklik yanlısı liderdir. Hedefi belirler, genel gidişi yönetir; ayrıntılı uygulamayı altındakilere bırakır.

· Hedefe ulaşmak için en stratejik yolu arar.

· Adım atmadan önce gerekli bilgileri toplar, stratejiyi belirler, sonucu programdakinden daha erken tarihte almaktan hoşlanır.

· Verimsizliğe, beceriksizliğe, kararsızlığa kızar. Beklentilerini karşılamayan kişilere sert davranır,

ENFP (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)

ENFP'ler sempatik, dinamik, canlı kişilerdir; kendi enerjileriyle harekete geçer, kendi kararlarını verirler. Çoğu zaman güçlü bir mizah duyguları vardır; coşkuları ve yaşamın tadını çıkarabilmekten kaynaklanan neşeleri başkalarını da etkiler. Hayal güçleri zengin, zihinleri cıvıl cıvıldır. Düşünceleri boyuna oradan oraya sıçrar, duygusal havaları hızla değişir. Bir şeye odak­lanmışken birdenbire başka bir şeyle de ilgilenmeye başlayabilirler.

ENFP ve İş

Parasal konuları da içeren bilgi ayrıntılarıyla uğraşmaktan hoşlanmaz.

Değişiklik ve üstesinden gelinecek yeni yeni konular arar; hep yaratıcı­lığının değerlendirilmesi için alışılmamış yollar ve hayal gücünün kulla­nılacağı sıradışı yaklaşımlar peşindedir.

İnsanları heyecanlandıran karizmatik bir lider olabilir; enerjisini ve coş­kusunu aşılayarak başkalarını da ateşler.

İlginç ortamlarda yaratıcı ve enerjik insanlarla el ele vererek çalışmaktan hoşlanır.

ENFJ (Dışadönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)

ENFJ'ler sevgi ve şefkat dolu kişilerdir; başkalarının da yalnız beğenilecek özelliklerine odaklanırlar. Kişilikleri coşkulu, sevimli, ateşlidir; değişik türden çok insanla iyi geçinirler. Doğalarında liderlik vardır, iletişim kurmada, baş­kalarını ikna edip harekete geçirmede başarılıdırlar.

ENFJ ve İş

• İhtirası büyüktür, ideallerine erişmek ve başarıları somutlaştırmak için

çok çalışır.

• Düşünceli, düzenli, hedefe dönük ve kararlıdır; başkalarının da öyle ol­masını bekler.

• Düşüncelerini iyi ifade eder; sözcükleri takılmadan, rahat kullanır.

• Bir topluluğun neye ihtiyacı olduğunu iyi kestirir; gereken eylemi baş­latmakta başarılıdır.

• Değişik görüşleri saygıyla karşılayıp takım ruhu yaratmayı da bilir.

• Hareketli, heyecan verici bir ortamda çok şey yaparak yaratıcı ve enerjik insanlarla çalışmayı sever.

• Etkilenecek insanların değerleri ve ihtiyaçlarıyla uyumlu olan üretim yöntemlerine ve işlemlere o da uyar.

• Başarısızlığa uğrarsa, bunu yeni bir atılıma çağrı gibi kabullenebilir.

INFP (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Algılayan)

INFP'ler nazik, sakin, uysal, olumlu yaklaşımlara sahip kişilerdir. Değerlerine çok bağlıdırlar. Yeni düşüncelere açıktırlar ama temel değerlerinden birine uyulmadığı duygusuna kapılırlarsa katılaşabilirler. Dürüstlük ve inançlara sadakat esastır onlar için, iç dünyaları sağlam, duyguları ise karmaşıktır. O duygular ve ateşli inançlar açığa vurulmadığı için, INFP'ler anlaşılması kolay olmayan insanlardır. Önemli saydıkları şeyleri pek az kişiyle paylaşırlar.

INFP ve İş

Kural, talimat; program,takvim sevmez.

Değerlerini başkalarına zorla kabul ettirme derdi yoktur; tatlılıkla inan­dırarak, etkileyerek, esin kaynağı olarak sonuç almayı tercih eder.

Çoğu kez sessizce, dikkat çekmeden, ama kararlılıkla işini yapıp sonuca ulaşır.

Kendi değerlerini paylaşan bir grup bulursa başına ge­çip lider olabilir,

Rekabet içeren ortamda çalışmakta zorlanır.

Bağımsızlığını önemser, çalışırken ara vermek zorunda bırakılmaktan hoşlanmaz, sonucun kusursuz olmasını sağlama bağlamak için işi kendi yapmak ister.

INFJ (İçedönük-Sezgisel-Hisseden-Yargılayan)

INFJ'ler sakin, iddiasız, düşünceli, iyi yürekli insanlardır. Karmaşık kişilikleri başkaları kadar kendileri İçin de bilmece gibidir. Zengin hayal güçleri ve iç yaşantıları vardır. Başkalarının duygularını ve amaçlarını da keskin bir sezgi gücüyle fark ederler, içlerindeki esin kaynaklarına ve ideallere bağlıdırlar. Başkalarına da anlayış aşılayıp gelişmelerine yardımcı olurlar.

INFJ ve İş

• Çok yaratıcı ve özgündür. İNFJ'lerln aralarından sık sık büyük vizyon sahibi kişiler çıkar.

• Seçtiği uzun vadeli hedeflere doğru sebatla yol alır, düşüncelerinin geliştirilip uygulanmasını ister.

• Kendinden de, başkalarından da çok şey bekler, insanların kendilerini ge­liştirmesine değer verir. Çoğu zaman kusursuzluk beklentisinde ısrarcıdır.

• Değerlerini ve İnançlarını savunurken İnatçı ve kararlıdır.

• İdeallerine ve hedeflerine doğru sessizce, özenle ilerler.

• İnsanlığın esenliğine önemli katkı sağladığı sık görülür.

INTJ (İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Yargılayan)

INTJ'ler her şeyin nasıl olması gerektiğini kafalarındaki bir modele göre karara bağlamışlardır, Durmadan kendilerini, başkalarını ve çevreyi iyileş­tirmeye çalışırlar. Düşünce alanında yenilikçidirler. Kendi vizyonlarına ve esintilerine güvenir, halkın inançlarını ve başka insanların kuşkuculuğunu umursamazlar. Özerk olmaya çok İhtiyaçları vardır. Çok da bağımsızdırlar; bildiklerini okurlar.

INTJ ve İş

• Düşünce kavrama yeteneği güçlüdür. Çok zeki, çok özgün ve vizyon sahibi olabilir.

• Kendi sezgilerine güvenir; onları gerçeğe dönüştürme konusunda azimlidir.

• Çoğu zaman vizyon gerçekleştirme fırsatı sağlayan bir kurumun başına ya da bir yöneticisi konumuna gelir.

• Problemlere özgün çözüm sağlamak için mantıklı ve düzenli çalışır.

• Gündemdeki duruma yararlı olacak sistemler kurar, stratejiler geliştirir, teori modelleri yaratıp uygular.

• Kafasını bir hedefe takabilir, başkalarını da kendini zorladığı kadar zorlayarak çalıştırabilir.

INTP(İçedönük-Sezgisel-Düşünen-Algılayan)

Intp’ler sessiz, mesafeli, özgüvenli, çok bağımsız kişilerdir. İçlerine dönük yaşarlar. Durmadan kendi kafalarında ve gönüllerinde tutarlılık ararlar. Kesin çizgilerle düşünmeye, az ama özlü konuşmaya ifade gücüne değer verirler. İç dünyalarında düşünce ve fikir zenginliği, ayrıca evrene akıl erdirip gerçeklerini incelemek için hırslı bir merakları vardır.

INTP ve İş

• Karmaşık sistemler ve kavramsal modeller geliştirmede başarılıdır, ama uygulamaları başkalarına bırakmayı tercih eder.

• Entelektüel ve profesyonel yetenek ölçerken çıtayı yüksek tutar. Kendini iyi denetleyebilmesi ile iftihar eder.

• Düşüncede mantık titizliği arar, kavram oluşturmada akıllıca davranmaya çalışır.

• Bütün seçenekleri dikkatle inceledikten sonra kesin ve sağlam dayanaklı sonuçlara ulaşır.

• Yakaladığı derin kavramları başkalarının anlayabileceği biçimde dile getirmekte zorlanır.

• Başkalarının düşüncelerinde ya da kendininkilerde tutarsızlık, çelişki ve mantık yanlışı varsa hemen yakalar.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

$res[title]
"; } } /* echo "

"; $gun = date('Y-m-d'); echo "

"; $rs = mysql_query("SELECT name,tid,sebil FROM kariyer_term_data WHERE gun='$gun' ORDER BY top DESC "); if(mysql_num_rows($rs)){ $i=1; while($res = mysql_fetch_array($rs)){ //$res[name] = eregi_replace('<','<',$res[name]); if ($res[sebil]=='') $res[sebil] = 'taxonomy/term/'.$res[tid]; echo " $res[name] . "; } }else{ $rs = mysql_query("SELECT tid FROM kariyer_term_data ORDER BY tid DESC"); if(mysql_num_rows($rs)){ $i=1; $gun = date('Y-m-d'); while($res = mysql_fetch_array($rs)){ mysql_query("UPDATE kariyer_term_data SET gun='$gun', tgun=tgun+1 WHERE tid='$res[tid]'"); $i++; if ($i%50==0 && $i>49){ $gun = strtotime($gun); $gun = date('Y-m-d',mktime(0,0,0,date('m',$gun),date('d',$gun)+1,date('Y',$gun))); } } } } echo "

"; mysql_free_result($rs); */ ?>

islamikariyer.com (2006-2008).