Arkadaşlar ben Amerika'da

Arkadaşlar ben Amerika'da

Arkadaşlar ben Amerika'da iki yıl yaşadım ve orada hayata bakışım tamamen değişti. Bizim ülkemizdeki bu anti islamik yapı ne yazıkki birilerinin işine geliyor. Bütün müslüman ülkelerde yaşayanlar her biri farklı sebeplerde olmak üzere bela altında ama gelişmiş ülkelerde çarşaflılar ve tesettürlüler rahat ve o ülkeler gelişmiş. Hatta ayrımcılık suçunun caydırıcı bir şekilde cezaları var.Örneğin, bir Türk arkadaşım oranın büyük bir giyim mağazasında çalışıyor( Macy's) bir gün çarşaflı bir kadın gelmiş ,yanından geçen birileri de sana bu şakilde giyinmeni kocan mı söylüyor diye sormuşlar.Amerikalı mağaza görevlisi hemen '' isterseniz polisi çağırıp şikayetçi olabilirsiniz'' demiş ama kadın istememiş konu kapanmış. Ayrı bir örnek bir müslüman cuma namazına gitmesi sıkıntı oluyor diye yöneticiyle konuşup caminin yanındaki şubelerinde çalışmasına izin veriliyor. Zaten işverenler bunu yapmak zorunda kişisel ayrımcılık yaparsa ciddi davalar açılıp maddi ve manevi tazminatlar alınabiliyor. Aklın yolu bir, ayrımcılık yaparsan ülke her zaman daha kolay parçalanır o ülkeler bunun çok iyi farkında o nedenle de kişi hangi dine mensupsa o dinin gerektirdiği şekilde giyinip işe gelebiliyor ve ibadetini de iş yerinde yapabiliyor yasalar bunu söylüyor.
Peki biz niye böyle durumdayız Allah istese o devranı çeviremezmi haşa? Örneklerim şunlar : Bizde yol açmak sadaka, sakata yardım etmek onu rahat ettirecek herşeyi yapmak sadaka, güler yüz sadaka ama ülkemizde engelliler sokağa çıkabiliyorlar mıtek başlarına evinin kapısından bile çıkamaz çünkü kapıda dev bir eşik var önce onu geçecek hadi geçti sonra yerler mermer orada kayacak hadi kaymadı apartmanın rampasız merdivenlerini aşacak hadi aştı arabası varsa arabasına binecek hadi bindi gideceği yere gidecek ya da işine gidecek hadi gitti arbadan inecek hadi indi arabayı nereye parkedecek tekerlekli sandalyedeyse arabasının yanına tekerlekli sandalyeyi nasıl koyacak çünkü yanında başka bir araba park etmişse bu adam kendi tkerlekli sandalyesini hangi alandan geçirecek arabanın tepesinden uçarak mı gidecek hadi biri onu sırtına alacak da daha önceki aşamalardaki gibi orayı da halledecek. e peki binaya girdi nasıl yürüyecek insanlar yol vermiyor engelli insanların bastonlarına çarpıyor hatta düşürüyor ve istisnasız herkes bunu yapıyor. Benim eşim engelli olduğu için bu kadar detayı biliyorum . Siz bu detayları engelli yakınınız olmadan bilebilir misiniz hayır. Ya geçen bahouse da koridorlarda kocaman yer varken bile adam geldi geldi eşimin bastonunun üstünden atlamaya çalışarak geçti eşim az kalsın düşüyordu. Yemin ediyorum Allah şahidim olsun ki herkes bunu yapıyor, kimse yol vermiyor kapalısı da solcusu da , mangalda kül bırakmayanı da , zengini de fakiri de. Amerika'da : Engelli evinden mobil scooter aracıyla çıkar çünkü o ülkedeki tüm binalar evler okullar hepisi engelliere uygun yapılmış istersen engelli olma fark etmez adamların standartı bu. Evinden çıktı engelli bastonla yürüyorsa koridor kaymaz çünkü halı kaplı aynen tüm ülkede tüm kullanım alanlarında, en lüks yerlerde bile standart bu. Asansöre bindi ve asansörler bir engellinin aracıyla manevra yapmadan gireceği büyüklükte ve giriş kapıları bile engellire uygun tasarlanmış. Binadan çıktı merdiven yok.Tüm ülkedeki tüm binalar (özel mülkiyet hariç) düz girişli bir tek pay bile yok. Nadiren merdivenli oluyor onlarında mutlaka engelli girişi olarak düz girişleri oluyor. Arabasına aracıyla bindii çünkü aracı engelli park yerinde ve engelli park yerlerinin yanında 2 metrelik bir park yeri kadar daha yer var.O ülkede daha uçaktan inip adım atar atmaz her yerde engelli park yeri var apartmanlarda , dükkanlarda , her caddede 20 30 tane engelli park yeri var ve yasalarla sabit. Ve o park yerlerine bizim ülkedeki öküzler gibi engelli olmayanlar değil olanlar park ediyor. Hadi engelli olmayan park etsin bakalım o parkedenin vay haline, anında kaç bin doları polise hibe ettirirler orada. Orada engelliysen belediye otobüsü seni kapından alıp brakıyor... Daha kıyaslıyım mı? Kıyaslanamayacak durumları kıyasladım zaten.Bu engelliler kısmı.
Diğer kısım hilekarlık: Marketlerde ve apartmanlarda bir köşe olur o köşeye insanlar kullanılabilecek durumdaki eşyalarını marketten aldıkları sıfır ürünleri koyarlar ve ihtiyacı olan oradan gelip alır. Bizim ülkede bu sistem var mı ve bu sistem tanıdık geldi mi size.. İşte o marketler 10 lira maliyetli ürünü 100 liraya satmazlar 11 liraya satarlar ve buna rağmen zenginler. Düşünün bir yüzde yüz pamuklu gap marka kazağı 7 dolara 15 liraya alabiliyorsun herşey ucuz . Bizim ülkeyle şimdi neresini kıyaslayayım ki. Şöyle söyleyeyim bizim ülkede asgari ücretle bir aile geçinir mi hayır. Orada bir asgari ücretle en kral yerde tatil bile yapar her hafta sonu bile tatile gider , fakirleri doyurursun çünkü yoksulluk sınırı 2 kişilik aile içn 15 bin dolar'' US department of health and human services' den'' bakabilirsiniz. Marketler 2. 99 dolara sattığı üründe geriye kalan 1 centi mutlaka verirler. Daha vermeyen bir kasiyer görmedim Allah şahidim olsun. Bir türk ya da arp marketine gidiyorsun her yer pislik ve düzensinlik içinde bozuk ve tarihi geçmiş ürün satıyorlar geri de almıyorlar. Amerikan marketlerine giriyorsu düzenli temiz ,ucuz hile yok bir de ürünü 2 yıl sonra bile fişsiz iade edebiliyorsun gerisini siz düşünün. Bir millet vekili bir yıl için yüz dolar maaş alıyor yani semboli olarak maaş alıyor. Bizim ülkeyle bu hiç kıyaslanmaz. Halktan vergi inanılmaz asgari bir şekilde alınıyor . Her ürünün vergisini ayrı ödüyorsun böylece vergi kaçırma gibi ya da fahiş bedeller ödemediğini görürsün.
Bir başa konu alkol , sigara, gazlı içecekler, trafik kısaca insan sağlığını ilgilendiren unsurlar: Alkol ve sigaraya ciddi yasaklar konulmuş çoğunluk içki içmiyor yaş sınırı 21 . Arabada içki içmeyi bırak şişesini arka koltukta bırakmak bile yasak ve ciddi cezaları var. Sigara 2 yıl içinde sadece 10 kişi falan gördüm içen. İçenler hep müslüman ülkelerden gelen kişiler. Binaların 6 metre içinde içmek yasak hatta özel müstekil evin yoksa kendi dairende içmek bile yasak, zaten balkonda içmek de 6 metre olayından yasak. Ancak bir bloğu sadece sigara içenler için ayırıyorlar o blokta balkonda içmek serbest. Hatta o blokta bile doğru dürüst sigara içen yok. Gelelim trafiğe zaten bizim ülkeyle kıyaslanacak hiç bir yanı bile yok. Sistem kurallar tamamen farklı. Eğer bir yaya yol kenarındaysa bütün tarfik durmak zorunda her yerde yazar'' state low'' eyalet yasası. Öyle korna çalmayı bırak öndekine selektör yakma bile senin 3. sınıf bir insan olduğunu gösterir. Daha kora sesi duymadım selektör yakanı da hiç görmedim. Biz de herkesin acelesi var önce ben önce ben diyorlar orada önce hep başkası gitsin diyorlar. Es kaza bir durum olsa bile adamlar özür dilemekten kendilerini kaybediyorlar neredeyse ağlayacaklar pişmanlıktan. Trafikte sınırı aştın mı anında cezayı yersin zaten.
İnsani ilişkiler: Herkes güleryüzlü ve bizde sadaka olan selamlaşmayı yapaıyorlar halini hatrını soruyorlar. Ha daha ilerisini sormuyorlar umursamadıkların mı hayır rahatsız etmemek ve özel alanını gasp etmemk için. Biz de insanlar camın kenarına oturup komşunun pazardan ne aldığına varana kadar merak eder, sorularıyla taciz eder üzerine vazife olmayan ne kadar iş varsa karışır ama örneğin gel engelli kardeşim senin için de şuraya rampa yaptıralım demez , evinden yamak taşır ama trafikte, markette can düşmanın oluverir ya da dedikodunu yapar. Oradaki adamlar sadece yardım ve ihtiyaç anında müdahale ediyorlar. Hatta biz kuzey eyaletteydik çok kar yağardı. Arabaları temizlemek gerekirdi çünkü kar yağdığında arabaları en geç öğle 12 de çekmen gerkir ki yolları kar kürüme araçları temizlesin. İşte bir kaç kere araba temizlenmiş yardım eden belli değil. Aynı apartmana ve markete ihtiyaç sahipleri için eşya koyulduğunda alanın verenin belli olmaması gibi. Eşim engelli olduğundan istisnasız her mekanda istisnasız tüm amerikalılar kapıyı açar geçene kadar bekler tanıması şart değil nasılsın iyimisin diye sorar. Marketlerde koridorlar geniş olmasına rağmen yandan geçeceği halde geçmezler eşim o koridoru geçene kadar beklerler. Daha biz müslümanlıktan bahsedelim. Bizim öncelikle unuttuğumuz insani seviyeye gelmemiz lazım. Allahu Teala bize bunu vaadediyor. Biz ne kadar dinimizi yaşamazsak müslümanlar o kadar geriye gidecek kafirler de ileriye gidecek hem insani hem maddi. Oralara ön yargılarla gitmişken müslümanların insanlığından utanarak geri döndüm. Oradaki insanlar savaşlara karşı çıkmıyor sanmayın. Filistin yok edilirken bizdeki türkler çaylarını çorbalarını rahatça içip bir de ahkam kesiyorlar o zaman o eleştirdikleri ülkelerin insanlarından ne farklerı var demez mi vicdan? Ey müslüman kardeşim o da karşıdan kınıyor sen de kınıyorsan hatta umruna bile takmıyorsan , bir de üzeerine sen kendi içinde bile insanca yaşayamıyorsan, daha komşunla bile geçinemiyorsan o zaman hiç kimseye suç bulma kendine bul. Sen kendin başlı başına günahken günah keçisi bulmak yerine pencerenin dışına değil kendi içeri tarafına bak.Ben neden bu haldeyim diye . Çünkü bunu ben değil Allah söylüyor. Bizim camilerde sabunun bile olmaması da mı o dış güçlerin suçu. Kısaca Allah istese yaprak oynamaz dilediğine verir dilediğinden alır huzuru da ,parayı da ,şahsiyeti de, insanlığı da . Allah cc. diyor dinini rahat yaşama fırsatı vermeyeceğini. Önce kendini bilmek lazım. Kırmak için değil insanların kendilerine gelmeleri ve faydalı olmak adına gözlemlerimden bir kaçını paylaştım.Daha binlerce detay var.

Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: mutlu83 (1150 replies) Cum, 2011-04-15 21:02
 • Polo T Shirts Cheap By: Polo T Shirts Cheap (2014-05-24 16:26)
 • bayan aranıyor By: cevdet bey (2014-04-24 11:34)
 • Cheap Michael Kors Wholesale By: Cheap Michael Kors Wholesale (2014-04-11 09:49)
 • Michael Kors Factory Outlet Bags By: Michael Kors Factory Outlet Bags (2014-04-10 22:08)
 • Oakley Outlet Online By: Oakley Outlet Online (2014-04-08 00:49)
 • Michael Kors Handbags Outlet Store By: Michael Kors Handbags Outlet Store (2014-04-07 22:39)
 • Michael Kors Handbags Outlet Store By: Michael Kors Handbags Outlet Store (2014-03-29 10:43)
 • Michael Kors Handbags Outlet By: Michael Kors Handbags Outlet (2014-03-28 19:59)
 • Cheap Original Michael Kors Bags By: Cheap Original Michael Kors Bags (2014-03-27 15:52)
 • :( By: Magdur (2014-01-27 21:50)
 • parajumpers norge By: parajumpers norge (2014-01-09 05:30)
 • Zdeno Chara Jersey By: Zdeno Chara Jersey (2014-01-08 18:32)
 • ugg 激安 ベイリーボウ By: ugg 激安 ベイリーボウ (2014-01-06 15:00)
 • ブーツugg 激安 By: ブーツugg 激安 (2014-01-06 14:19)
 • Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: nsrn (2013-10-06 22:56)
 • TESETTÜRLÜ OLMANIN BU KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLMİYORDUM. By: DÜNYA (2013-09-26 00:36)
 • begin using these advice to remove back pain By: JamesSom (2017-12-31 08:55)
 • be able to attire for completion by using this tips By: AllanJeaws (2017-12-07 22:59)
 • facts about properly employing social video marketing methods By: BrettSmunc (2017-12-07 12:15)
 • natural beauty concerns your current alternatives below By: RussellAnaes (2017-12-01 08:16)
 • how to get cash in the forex trading sector By: SergioAXOMS (2017-11-29 08:23)
 • online marketing much like a skilled for newbies By: CecilTor (2017-11-26 21:35)
 • dictate your acne breakouts trouble with these tips By: JeremyEcona (2017-11-16 03:46)
 • stick with the following pointers to look the best By: MatthewkenLy (2017-11-12 20:12)
 • multi level marketing tips which may be properly screened By: Geraldlaw (2017-11-11 10:30)
 • advise that functions from the well journeyed persons By: ShermanCoawn (2017-11-11 02:55)
 • when you'd like to accept enjoyable straight to travelling By: Patrickcounc (2017-11-10 18:47)
 • assistance with portable marketing techniques By: Timothyanimb (2017-11-08 06:59)
 • sound advice regarding eliminating bothersome osteo-arthritis By: Brycefaw (2017-11-08 06:41)
 • guidelines to productively market your real-estate property By: MichaelCarge (2017-11-07 08:11)
 • use this ideas for superior controlling credit cards By: WilliamElots (2017-10-30 21:41)
 • making your cash be right for you By: Denniswax (2017-10-30 08:51)
 • superb advice for choosing top quality pinto beans By: WilliamFaict (2017-10-28 02:19)
 • fantastic suggestions to have the marriage glow By: GregoryAffom (2017-10-27 22:18)
 • issues you need to learn to acquire healthier hair By: JamesRam (2017-10-24 19:00)
 • effortless processes to get rid of your own allergy symptoms By: Jamesblels (2017-10-23 03:37)
 • the best way to overcome your intense low back pain By: JamesSom (2017-10-21 16:36)
 • lhsbrgf By: PatrickNuh (2017-10-03 09:13)
 • score car for that superb price level By: Scottenuth (2017-10-03 07:44)
 • telephone tips that one could make use of easily By: DerrickPab (2017-10-02 10:43)
 • techniques to greater overcome your back problems By: HerbertMow (2017-09-23 16:47)
 • advice for anyone trying to find plastic surgery By: Arnoldbew (2017-09-03 01:32)
 • mwcjpac By: DennisAlaky (2017-09-02 01:54)
 • yxzpyhe By: Briantip (2017-08-30 03:35)
 • yjdugyv By: Michaelesori (2017-08-26 20:20)
 • how to handle it should you suffer from hypersensitive reactions By: Merliniteks (2017-08-12 19:52)
 • plumbing related facts which could reduce finances By: Merliniteks (2017-08-08 11:13)
 • look at the following pointers to overcome candidiasis By: Merliniteks (2017-07-29 11:20)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-07-07 12:39)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-05-30 02:43)
 • Re: TESETTÜRLÜ OLMANIN BU KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLMİYORDUM. By: ozlemsur (2013-10-02 11:43)
 • CVP:TESETTÜRLÜ OLMANIN BU KADAR ZOR OLDUĞUNU BİLMİYORDUM. By: gerçekler (2013-09-30 05:56)
 • Başörtüsü,namaz ve iş hayatı By: t_yildiz (2013-08-05 03:32)
 • Esselamu aleykum; O kadar By: gozdemir (2013-06-20 00:09)
 • KENDİ MEMLEKETİMDE İNANCIMI YAŞAMAKTAN KORKUYORUM By: UniOgrencisiDerya (2013-05-23 22:52)
 • fizik mezunu bayanım iş bulamıyorum By: yardım lütfen (2013-05-18 23:41)
 • numerous tricks to receive the financial living in check By: RobertDef (2017-11-18 00:46)
 • excellent direction for choosing the proper life protection By: Williamseada (2017-11-16 12:01)
 • simple good hair care advise that will work By: AllanJeaws (2017-11-13 07:55)
 • learn to develop into a far larger golf player By: BrettSmunc (2017-11-11 15:24)
 • quick and easy to remember oral solutions referrals By: Williamseada (2017-11-11 13:49)
 • boosting your shape with surgical procedure By: JeremyEcona (2017-11-02 01:12)
 • improve your organization with your social media tips By: MichaelCarge (2017-10-27 20:46)
 • incomparable your current upcoming vehicle purchase By: ShermanCoawn (2017-10-27 16:11)
 • if you need to enjoy balanced in that case attain these hints By: Geraldlaw (2017-10-27 15:55)
 • job ideas everything you should know By: Williamsooft (2017-10-27 12:14)
 • the best way to lowest price with your hypersensitive reaction By: CecilTor (2017-10-24 21:51)
 • find out how an iphone will manage to benefit anyone By: AngelNeigo (2017-10-22 09:13)
 • great direction for picking the right life insurance coverage By: JamesRam (2017-10-15 16:55)
 • golfing concepts you can not forget about By: Thomasloalo (2017-10-15 13:52)
 • helpful pointers to relieve the process of getting older By: Donaldneita (2017-10-15 07:45)
 • take control of your money with one of these simple tips By: Patrickcounc (2017-10-12 21:03)
 • fewvouq By: PatrickNuh (2017-10-09 19:48)
 • look fantastic with these brand new beauty tips By: Merliniteks (2017-10-04 06:27)
 • developing the head of hair therapy get the job done quickly By: Scottenuth (2017-10-04 02:21)
 • helpful advice for anyone looking for plastic surgery By: ThomasZer (2017-10-03 07:20)
 • allergic reaction guidance you must know about By: Arnoldbew (2017-09-07 10:30)
 • lueapvs By: Briantip (2017-09-05 04:57)
 • uoadbzv By: AntoineBatam (2017-09-04 18:44)
 • hsqosla By: Jeremyfoecy (2017-09-04 13:58)
 • wecdzgr By: DennisAlaky (2017-09-02 15:35)
 • personal funding ideas which will work with anyone By: Merliniteks (2017-08-17 19:23)
 • learn to enhance your storage devices by using these guidelines By: Merliniteks (2017-08-13 18:15)
 • methods for expectant mothers everything you should understand By: Merliniteks (2017-08-09 04:09)
 • growing older is for quitters start using thise tips to cure it By: Merliniteks (2017-08-04 01:43)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-07-20 11:22)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-05-19 11:05)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-05-14 22:29)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-04-23 23:45)
 • suggestions for your great college education By: RichardPn (2017-04-23 13:41)
 • methods for real-estate camping out By: Merliniteks (2017-04-18 11:28)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-03-28 01:32)
 • TESETTÜR KADINI BİR NUR YÜZLÜ HALİNE GETİRİR. By: muhammed2323 (2013-01-11 12:15)
 • iş başvuruları ile ilgili By: ali can (2013-01-04 22:37)
 • Tesettürlü olmak ve iş imkansızlıkları By: syda94 (2012-12-28 17:31)
 • Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: misafir dünya (2012-12-27 21:05)
 • tesettürlü olduğum için iş yok By: neslihan_92 (2012-11-26 19:50)
 • Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: yokmu bir müslüman firma (2012-10-17 07:29)
 • Re: Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: misafirXX (2012-12-27 21:17)
 • steps on the way to effectively care for joint disease By: Williamseada (2018-01-23 13:16)
 • specifics of creating a cosmetic surgery method By: Brycefaw (2018-01-23 04:21)
 • tips about how to deal with cancer malignancy By: SergioAXOMS (2018-01-10 16:57)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2018-01-04 14:23)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2018-01-01 19:40)
 • fundamental standard on how to be a good university student By: Floydrooli (2017-12-16 04:35)
 • remove zits by following these kinds of easy recommendations By: WilliamFaict (2017-12-14 14:47)
 • locating the right fit at your home person's coverage By: Brycefaw (2017-11-18 13:23)
 • tips on how to often be a superior help make easily By: Williamsooft (2017-11-13 01:23)
 • looking for hypersensitivity lessening effort these guidelines By: RobertgeW (2017-11-12 07:06)
 • tips for deciding on the top wine integrating for every dinner By: ShermanCoawn (2017-11-12 05:39)
 • learn a few of the easy steps connected with fixing up By: Patrickcounc (2017-11-11 19:48)
 • take control of your anxiety attacks by using these guidelines By: Thomasloalo (2017-11-11 01:16)
 • ideas to help you show you your nutritious beautiful skin tone By: WilliamElots (2017-11-06 17:52)
 • do you need a good value over the brand-new car By: RobertDef (2017-11-01 14:52)
 • how to get the right place to your small enterprise By: BrettSmunc (2017-10-30 05:51)
 • seem advice pertaining to preserving a new physical appearance By: JamesRam (2017-10-25 07:50)
 • methods for image ideal pics every time By: Donaldneita (2017-10-23 19:18)
 • the most beneficial strategies for holding youngsters By: DerrickPab (2017-10-05 04:18)
 • eundjwl By: JeffreySkype (2017-10-04 01:31)
 • strategies for delightful as well as simple nutritious dinners By: TimothyWem (2017-10-03 06:43)
 • how would you reduce the dental try this advice By: Phillipves (2017-10-02 14:43)
 • dkijqne By: Merliniteks (2017-09-20 15:55)
 • earn money by by using these stock exchange tips By: Josephcar (2017-09-13 11:59)
 • hkpvoek By: AntoineBatam (2017-09-06 09:26)
 • uddnryq By: DavidAxoca (2017-09-06 09:10)
 • mutual irritation ways to offer the pain bearable By: JoshuaLog (2017-09-05 02:19)
 • jtoawyj By: DennisAlaky (2017-09-04 12:03)
 • qylonow By: Jeremyfoecy (2017-09-01 18:36)
 • an advice to get your symptoms of asthma attack under control By: Merliniteks (2017-08-14 00:01)
 • pay day loan content for individuals who desire to conserve By: Merliniteks (2017-08-13 01:42)
 • natural rising plants and flowers 101 all you need to realize By: Merliniteks (2017-08-11 17:45)
 • a lot of things to comprehend web development By: Merliniteks (2017-08-06 13:40)
 • the most effective tips for holding a youngster By: Merliniteks (2017-07-26 21:07)
 • reliable techniques to earn money within the stock market By: Merliniteks (2017-07-24 18:42)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-07-11 08:30)
 • tesettürlü iş bulamama By: mehmet şen (2012-11-03 14:55)
 • CVP:Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: Muzaffer Doruk (2012-10-18 03:27)
 • başörtülü çalışma By: yaseminmisafir (2012-10-11 12:01)
 • Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: Ongun (2011-10-24 00:05)
 • slm By: egeli_01 (2011-10-04 12:30)
 • the key benefits of ageing these days By: WilliamElots (2017-11-10 20:38)
 • effortless approaches regarding how for the greatest bracelets By: BrettSmunc (2017-11-07 18:22)
 • how would you harsh detergents your your teeth try these tips By: Floydrooli (2017-11-07 16:22)
 • whatever you should know about discount vouchers By: Jamesblels (2017-11-07 09:04)
 • decrease your stress by using these exceptional information By: AllanJeaws (2017-11-07 07:15)
 • ways to grow older superbly in our environment By: SergioAXOMS (2017-11-07 04:23)
 • search classy everyday because of this style instruction By: RussellAnaes (2017-11-07 04:05)
 • where to find advice about individual bankrupcy By: Brandonrar (2017-11-07 03:18)
 • tips to get car for that superb price tag By: GregoryAffom (2017-10-29 22:38)
 • ideas to make online video advertising models powerful By: CecilTor (2017-10-21 11:19)
 • clear-cut tricks to increase your individual financial situation By: Merliniteks (2017-10-04 22:08)
 • delightful vino tips that work well each and every time By: ShawnglorP (2017-10-04 11:40)
 • ijcacli By: LowellThorm (2017-10-02 22:43)
 • medical operation propose that authorities propose By: Michaelvix (2017-10-02 17:44)
 • details you should know associated with loss of hair By: DerrickPab (2017-09-23 07:13)
 • basic methods in order to correctly purchase better graphics By: JamesCroff (2017-09-21 13:52)
 • hair thinning eradication by top your hair physicians By: JoshuaLog (2017-09-12 10:21)
 • tdetvrt By: Jeremyfoecy (2017-09-05 03:21)
 • qxrowdt By: JamesVop (2017-09-04 13:39)
 • ways to make you stay you need to By: Arnoldbew (2017-09-01 05:50)
 • anxqdco By: Briantip (2017-08-29 18:31)
 • working with hemroids the most useful information By: Davidbef (2017-08-27 23:04)
 • czzyfxo By: AntoineBatam (2017-08-26 23:13)
 • fqgthsb By: Michaelesori (2017-08-26 14:01)
 • tips with regard to remedying the arthritis rheumatoid symptoms By: Josephcar (2017-08-25 20:40)
 • you may stop that will snoring loudly fully by using these tips By: Merliniteks (2017-08-15 00:24)
 • for the love of buying and selling forex exchanging strategies By: Merliniteks (2017-08-13 21:00)
 • a surgical procedure suggestions you should study By: Merliniteks (2017-08-13 17:39)
 • earn money in your house with no need of planning nuts By: Merliniteks (2017-08-11 16:43)
 • points you can utilize when building your site By: Merliniteks (2017-08-05 05:09)
 • how you can be successful as well as your cell phone promoting By: Merliniteks (2017-08-05 00:01)
 • clever suggestions to enable you reduce a person's dental By: Merliniteks (2017-07-25 23:41)
 • allergic attack assistance you must know about By: Merliniteks (2017-07-25 06:09)
 • outstanding hints to be able to occurs ipad from apple By: Merliniteks (2017-07-24 23:54)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-07-06 11:19)
 • Test, just a test By: XRumerTest (2017-06-20 10:23)
 • Re: Tesettürlü olmak ve iş imkanları By: aysuceren (2011-09-29 13:02)

 • Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

  sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


  Eklenen Tüm Ilanlar  Bizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


  data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
  data-ad-slot="5297746677"
  data-ad-format="auto">

  Google
   

  Son yorumlar

  Anket

  islamikariyer.com (2006-2008).