Referansa inanmak

Referanslar büyümek isteyen işletmelerin en büyük yardımcısıdır. Fakat, artan rekabetle, referanslar da artık eskisi gibi anlamlı değildir. Örneğin, bir yazılım firmasının P&G'yle, Coca-Cola'yla bir zamanlar iş yapmış olması o firmanın değerini kesin olarak göstermez çünkü yapılan işin niteliği, firmadan alınan servisten ne kadar memnun olunduğudur mühim olan.
 
İş ne olursa olsun, herkesin referansları kullandığını ve firmalardan yazılı bir teşekkür belgesi aldığını hepimiz biliyoruz. Sizce bunlar müşteri adaylarını ne kadar etkiler, kaç kişi bu tür bir teşekkür mesajını okuyup, bun güvenerek servis almak ister? Siz böyle bir referansı ne kadar samimi buluyorsunuz?
 
Öte yandan, bir firma için şu tür bir yaklaşım sizce fark yaratmaz mı?
Referans mektubu yerine, firma yetkilisinden bir video çekimi istemek: Yetkilinin aldığı servisten nasıl memnun kaldığını anlatmasını isteyip bunu bir filme çekip, bunları müşteri adaylarına göstermek. Websitesinde, sunumlarda bunları müşteri adaylarına göstermek. Bildiğiniz ve güvendiğiniz firmaları referans olarak görmek ve aldıkları servisten memnuniyetlerini izlemek, servis sağlayıcı firmaya olan güvenimizi gerçek anlamda arttırmaz mı?


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

$res[title]
"; } } /* echo "

"; $gun = date('Y-m-d'); echo "

"; $rs = mysql_query("SELECT name,tid,sebil FROM kariyer_term_data WHERE gun='$gun' ORDER BY top DESC "); if(mysql_num_rows($rs)){ $i=1; while($res = mysql_fetch_array($rs)){ //$res[name] = eregi_replace('<','<',$res[name]); if ($res[sebil]=='') $res[sebil] = 'taxonomy/term/'.$res[tid]; echo " $res[name] . "; } }else{ $rs = mysql_query("SELECT tid FROM kariyer_term_data ORDER BY tid DESC"); if(mysql_num_rows($rs)){ $i=1; $gun = date('Y-m-d'); while($res = mysql_fetch_array($rs)){ mysql_query("UPDATE kariyer_term_data SET gun='$gun', tgun=tgun+1 WHERE tid='$res[tid]'"); $i++; if ($i%50==0 && $i>49){ $gun = strtotime($gun); $gun = date('Y-m-d',mktime(0,0,0,date('m',$gun),date('d',$gun)+1,date('Y',$gun))); } } } } echo "

"; mysql_free_result($rs); */ ?>

islamikariyer.com (2006-2008).