namaz

warning: Creating default object from empty value in /home/ikariyer/domains/islamikariyer.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

Namaz kılarak insanlar işlerini yapamazlar mı?

İnsanlar namaz kılarak işlerini aksatmış mı oluyor?

24 yaşında önlisans mezunu bir gencim.12 yaşımdan beri fahri olarak mahalle camimizde hocalarıma yardım eder müezzinlik vb işleri yaparım.Keşke annem babam zorlamasaydı da meslek lisesi yerine imamhatip okusaydım diyorum.Aydında yaşıyorum buradaki iş yerlerine baktığınızda kesinlikle hem çalışıp hemde namazınızı kılmanız mümkün değil.İnsanları köle gibi kullanmak istiyorlar.Ama bende kararlıyım.Gerekirse 10 sene beklerim hem namazımı kılabileceğim hemde helalinden para kazanabileceğim bir büro içi iş arıyorum.Bilgisayar bilgim var çok şükür rabbime.Namazlarımın arkasından hep dua ederim ya erhamerrahimiyn ne olur ya rabbi hem namazımı kılabileceğim hemde dünyalığımı idame ettirmek için bir iş nasip et.Ne olur ya rabbi seni tanımayan,seni zikretmekten geri duran,senin için ibadet edilirken engelleyen,sana küfür eden insanların emrine girmeyi bana nasip etme diye.

Dünya ve Ahiret Dengesindeki İmtihanlarımz (Namaz ve İş Önceliği)

Es Selamu Aleyküm,

Önceliği Allah' ın rızasını kazanma gayreti olan tüm herkese Allah imtihanını kolayşatırsın İnşaAllah.

Yaklaşık son iki yılım hariç geleneksel bir inanış tarzı ile kendimi hani deyim yerindeyse bir nevi avutarak geçirmişim sorumluluğun başlangıcından sonra geçen uzun yılları hani az da sayılmaz. Yaşım 35 oldu. Şairirn dediği gibi ortalama bir ömrün yarısı. Şüphesiz en doğrusunu Kainatın yeğane sahibi bilir. Belirtmek istediğim 35 sene hadi bunun 12 sini ergenlik öncesi dersek kaldı 23 sene bunun iki yılınıda son iki yılım olarak düşünce gaflet içinde geçen koskoca 21 sene. Küçümsenmemesi gereken 21 sene. Rahmetli Fatih sultan Mehmed hanın İstanbulu feth ederken bulunduğu yaş.

RIZIK GENİŞLİĞİ ve BEREKETİN CELBİ İÇİN ON TAVSİYE

 
1- Namazı tadili erkan ile kılmak. Hadis- Şerifte “Bir adamı namazın ruku ve secdesini hafifletir (tadili erkanı terk eder) görürseniz onun çoluk çocuğuna acıyınız”(Ruhul Beyan) Yani tadili erkanı terk eden maişet darlığına düşer, tadili erkana riayet eden ise maişet genişliğine kavuşur.
 


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).