İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

Dünya ve Ahiret dengesi

Es Selamu Aleyküm,

Önceliği Allah' ın rızasını kazanma gayreti olan tüm herkese Allah imtihanını kolayşatırsın İnşaAllah.

Yaklaşık son iki yılım hariç geleneksel bir inanış tarzı ile kendimi hani deyim yerindeyse bir nevi avutarak geçirmişim sorumluluğun başlangıcından sonra geçen uzun yılları hani az da sayılmaz. Yaşım 35 oldu. Şairirn dediği gibi ortalama bir ömrün yarısı. Şüphesiz en doğrusunu Kainatın yeğane sahibi bilir. Belirtmek istediğim 35 sene hadi bunun 12 sini ergenlik öncesi dersek kaldı 23 sene bunun iki yılınıda son iki yılım olarak düşünce gaflet içinde geçen koskoca 21 sene. Küçümsenmemesi gereken 21 sene. Rahmetli Fatih sultan Mehmed hanın İstanbulu feth ederken bulunduğu yaş.

Son iki yıl içinde de çok büyük bir değişiklik yok gibi dışarıdan bakılınca, Lakin hele bir içeride olup biten fırtınaları farkedebilseniz sizde benim yandığım gibi yanmamanız mümkün değil. Ancak elbette bu farkındalığın beraberinde getirdiği yeni imtihan dalgaları bir bir çarpmakta. Kendimi kandırmışlığın ördüğü kara lekeleri, kalbimden, dimağımdan temizlerken elbette bunun biraz acı veren bedelini ödeterek. Bu kısa tutmaya çalıştığım ancak okuyan kardeşlerin özellikle bu sitenin oluşmasında ve gelişmesinde Hz.İbrahim'(a.s.)in ateşine su taşıyan karınca kadar bile olsa katkısı olan ve İnşaAllah böylece tarafını belirleyen tüm iman sahiplerinin vesile olduğu bu çalışmanın değerinin ne kadar güzel bir amel olduğunu belirtmek ve Rabbim izin verdiği sürece nice insanların kurtuluşuna vesile olacaklarını bir kez daha hatırlatmak için kendimle ilgili ve durumumu paylaştığına inandığım bir çok kardeşlerimin adına son günlerde Yaşamış olduğum ve halen bir nevi sürmekte olan halimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Son iki yıldır değiştirdiğim bir çok işveren, ugulamaya çalıştığım ibadetlerimi başlangıçta sorun olmadığını belirtmelerine rağmen, zamanla iş yoğunluğu nedeni ile öne sürülen bahaneler ile kısıtlamaya çalışmaları sonucu işten ayrılmama neden olmuşlardır.
Hatta bir tanesi işten çıkış nedenimi namaz izni verilmemesi yazdığım için eve gitmek üzereyken geri çağırıp sonra da bilinçli değişik psikolojik baskılarla işime tekrar son verdirmek zorunda bıraktı.

Daha sonra şu anda da çalışmaktan ibadet yönüyle rahat olduğum ancak ekonomik anlamda Zaruri ihtiyaçlarımın karşılanmasına dahi yetmediğinden mutlu olmadığım, bu mutsuzluğun sebebinde, işyerinin müdürünün işe girdiğimde verdiği sözü yerine getirmeyerek yapmış olduğum hesabımı yanıltmaya sebep olmasının rolü olması ister istemez yeni bir iş arayışına sevketti.
Bu nedenle işverenlere tavsyem şudur ki sonrasında veremeyeceğiniz sözleri vaad ederek kendinize yazık etmeyin hesabın en incesinin dahi sorulacağı gün geldiğinde. girişe 900 dedinizse 900 deyin yok sonrasında iki ay deneyince 1200 vereceğim hatta performansna göre 1300 vereceğim deyip kandırıpta sonrasında hem kendinzi hemde karşınızdakini zor durumlara düşürmeyin.

Neticede Oğlumu snucundan çok hoşnut olduğum bir yuvaya yazdırdım. Allah öğretmenlerinden razı olsun İnşaAllah hem dünyevi hem sonsuz yaşama yönelik çok güzel eğitim veriyorlar. Ancak iş yerinin 8 ay geçmesine rağmen hem vaadettiği artıı henüz sağlamaması hemde iş bulduğumu söyediğimde ayrılmamı istememeleri çok üzücü bir durum. Madem sonrasnda gerçekleşmeyecek neden o zaman başından böyle bir yola başvurur işverenler. Yoksa ateşe karşı çok mu dayanıklılar.
Bende durum aynı kalınca oğlumu yuvadan almayı düşündüm. Ancak ailem bu konuda bana destek olacaklarını söyledi. Tabiki onlarında kendine göre harcamaları var ve bu yaşta halen onlara destek olmama gerekirken onlardan destek almamın verdiği hüzün de ayrı bir durum..
Bu arada dışarıdan site yaparak ekonomik durumumu dengelerim düşüncesiyle çalışma saatlerimin daha kısa olmasını talep ettim ve böylece maaşımdan biraz kesinti yapılarak çalışma saatlerim tekrar düzenlendi.
Hem özel ders vererek te ekonomik katkı sağlayacağımı düşünerek parttime bir dersane aramaya başladım. aynı gün ierisinde bir arkadaşımın telefonu ile ismini paylaşmamın etik olmayacağı düşüncesiye vermek istemediğim ses ve görüntü sistemleri üzerine hizmet veren bir firmaya müracat ettim. Aynı gün işe kabul edildim. Yöneticilerin ağzında İnşaAllah kelimes eksik olmadığını görünce namaz durumunu belirtme gereği bile duymadım. İkinci kez görüşmeye çağrıldım. Hem hazırlayacağım evrakları söyleyeceklerini hemde firmanın ortağı ile tanışmamı istediler. Bu görüşmede Namaz kıldığımı belirtince tavırları değişti birden. Yerleri olmadığını vb. Bir kere iman sahibi olan bir kimse hadi kendi uygulamasa bile ne yapar eder bir yer ayarlar. Demekki Münafıklar ki sadece ağızda İnşaAllah. Zaten onuda bilinçsizce söylüyorlar ya alışılmış sıradan bir söz misali. Hele birde "işallah" diyenler de var ya neyse bunların bir çoğu cahillikten söylüyor tabi bu farklı bir durum.
Bu görüşmenin ilkinde bu durumu şu an halen çalştığım işyerine de paylaştım. Mağdur olmasınlar gittiğimde diye. Sonuçta server ve ekipmanlarının değişiminin getireceği sıkıntıyı bilen tahmin eder durumun önemini. Ancak sonrasında maaş neredeyse 2 katına yakın omasına rağmen yeni anlaştığm firmayla olan anlaşmayı namaz engeli nedeniyle iptal ettim. Halen çalıştığım işyeri bunu kabullendi. Çalışma saatlerim yine normale döndü. Keza maaşımda yine tam zamanlıdaki miktarına yükseldi. Ancak yinede maaşımda bir farklılık olmadı. İleride olacakmış :)
Tüm bunların yanında ailem de oğlum evde kaza aparsın tepme işi diye baskı kurunca, onları kırmamak için Namz mı yoksa iş mi önce gelir ile ilgili meteryal toplayıp onlarla paylaşma düşüncesiyle internette gezinmeye baladım. Elbette Allah her zorlukta bir kolaylık sunacaktır düşüncesinin verdiği umutla gezinip yaılar toplarken sizden haberdar oldum. Sonrasıda bu yazı işte. Bu yazı hem sizlere bu sitenin önemini vurgulaması ve yaptığınız bu çalışmanın güzelliğini hatırlatmak heme durumumu ve bu durumda olan kardeşlerimin sözcülüğünü yapmak için güzel bir belirteç. Ama elbette ki asıl verici Allah' tır. Allah.C.C. sizleri bu yönde vesile kılarak nasiblendirerek hem sizleri hemde ihtiyaç sahibi kardeşleriizi nasiblendirsin İnşaAllah.

Allah' ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi tüm ianananların üzerlerine olsun.

Re: İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

ben futbolcu olmak istiyorum hangi okula gitmek zorun dayız

HAYATIN ANLAMI NEDİR DESEM ......

İLK AKLINIZA GELEN PARA,AŞK,EV ,ARABA, DÜŞÜNÜLÜR ÖYLE DEĞİLMİ HAYIR DEĞERLİ DOSTLARIM VE ARKADAŞLARIM "HAYATIN ANLAMI HAYATINIZDA FARKLILIKLAR YARATMAKTIR" GELİN BERABER FARKLILIK YARATALIM RUTİN YAŞANTINIZDAN UZAK NOKTALARA BAKALIM. HERKESE SELAM ..ZAFER

İnşallah hayırlısı olur

SİZLERİN BU KONUYU DÜŞÜNÜP BÖYLE BİR SİTE OLUŞTURMANIZ NE MUTLU SİZE BUNCA KİŞİ RAZI GELMİŞ SİZDEN .. RABBİMDE SİZDEN RAZI GELİR İNŞALLAH .. ŞUNUDA BELİRTMEN İSTİYORUM ÜZÜLEREK MÜSLÜMAN KİMSELERİZ Kİ ÇOK ŞÜKÜR. İMKANIZ BELKİ YOK BELKİ VAR .. AMA OLANLAR ?? ONLAR DÜŞÜNMEZLER Mİ NEREYE GİDİYORUZ DİYE BU BATILILAŞMA NEDİR .. ELHAMDÜLİLLAH DİOSUN AMA BAŞI KAPALI OLANA YASAK KOYUYOSUN NAMAZ KILACAK DİE ZAMAN KAYBI OLARAK GÖRÜYORSUN .. BEN MECBURMUYUM SEN BÖYLE İSTEDİN DİE BAŞIMI AÇMAYA ÖNMLI OLAN ALEMLERİN RABBİNİN RIZASI DEİL Mİ !! SENİN RIZAN KIRILMASIN DİE RABBİMİN RIZAINI MI KIRICAM İŞTE BU YÜZDEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM .. ÇÜNKÜ BNDE O AÇMAK DURUMUNDA KALANLARDANIM .. RABBİM AFFETSİN... RABBİMDE BÖYLE YARDIMDA BULUNMAYA ÇABA HARCAYAN KARDEŞLERİMİZDENDE ŞEFAATÇİ GELSİN ..

BİR EL UZATINDA BENDE KALKAYIM .. HAYIRLI BİR İŞ

DİNDAR PATRONLARDAN MUZDARİBİM

DOSTLAR ABARTISIZ TAM 5 YIL 4 YILLIK İŞLETME MEZUNU EŞİME İŞ ARADIK. DİNİ HASSASİYETİ OLMAYAN BEYLERİ ANLAYABİLİYORUM AMA. ÇEVRELERİNCE DİNDAR DİYE BİLİNEN İNSANLARINDA BAŞ ÖRTÜSÜNÜ GÖRÜNCE BİZ SİZİ ARARIZ DEYİP İŞ VERMEDİKLERİNİ YILLARCA GÖRÜNCE DEDİMKİ PARA ARAYA GİRİNCE DİNDARLIK FİLAN GEÇMİYOR. SONUNDA PES ETTİK. YAZIK BAŞKA BİR ŞEY DİYEMİYORUM. TABİKİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE OLMAK LAZIM. BAŞ ÖRTÜYE DEMEKKİ ÖNCE BİZLER SAHİP ÇIKMA KONUSUNDA SAMİMİ DEĞİLİZ.

Re: İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

Sayin arkadaslar / Allah yardimciniz olsun.
Site gercekten buyuk bir boslugu dolduruyor / helal olsun.
Sayenizde aydinlanacagiz bu konularda da / ornek olsun.

TMT

takdir

merhaba. sizi beyenerek takdir ediyorum.iş hayatınız olsun aile yaşantnız olsun.dışarıda ve iceride okuttugunuz ögrencliler buna benzer daha çok. allah yar yardımcın olsun. allah razı olsun.

teskkurler..

lise son snıfa gectm bu sene unıv. sınvna greceğim nasıpse .. sözelcıyım bı ımam hatıp oğrencısıyım meslek secımımde zorlanıyorum aklımdakı meslekler hakkında blgı almk ıstıyordum karsıma ilk burası cıktı cok gzel yapmişsınız allah razı olsun .. bırde mesleklerın tam olmasada gereken puanını blsem cok iyi olcak ama mümkün mü bilmıyorum .. hayırlı geceler kandılınz mbrek olsun tekrar tsekkur ederm allh razı olsn emeği gecenlerden ..

rızık

islami kariyer tanımlaması aslında genel manada fazla açıklayıcı durmuyor.yaratan ve yaratılan penceresinden bakarsak şükürler olsun ki elhamdülillah müslümanım.Hayata bakış açısının islamiyete ve yaradanımıza kulluk görevimizi layıkıyla yaparken zaten kendiliğinden sahip olunabilinecek bir özelliktir 'islami kariyer'.

mükemmel bir olanak ÇIKMAYAN HAYKIRIŞIMIZ..

biz tesettürlü bayanlara iş bulma imkanı sağlayan ve bu siteyi kuran tüm değerli insanlardan RABBİM razı olsun..

Neden islami kariyer

Öncelikle her müslümanın iş hayatında Allah ' ın emir ve yasaklarını gözeterek helal ve haramı ayırt etmesini bilerek yaşaması için doğru bilgilerin paylaşılacağı düşüncesinde olduğum için bıradayım siteyi incelemedim çok fazla ama doğru ve yararlı bilgilerin olduğu kanaatındayım incelediğim kadarı ile.
Bu sitede yapım aşamasında ve işleme sürecinde emeği geçen herkezten Allah(C.C) razı olsun.Herkeze sağlıklı günler diliyorum.

kariyer ve islam !

Gerçek islami kariyer bu dünya gözüyle ölçülemeyecek bir şey.

Ama siz şekil ve görünüşten bahsediyorsanız münafık bir insan dahi islami kariyerin doruklarında olabilir.

Bu yazdıklarım insanın kendisini ölçmesiyle ilgilidir.

Yoksa karşımızda insana veya insanlara saydığım ölçülerle bakılamaz.

iş aş ve ibadet

Allah(c.c.) verdiği ve vermediği her şeyde bir hayır vardır buna canı gönülden inanıyorum ama nefsim canımı acıtıyor..Darda ve zor günler atlatıyorum imtihanımın farkındayım ama yorgunum. Sanırım artık iş aramaktan vazgeçeceğim çünkü kapalı bir hanımın para kazanmasını engellemek için inanın çok şeyler yapılıyor..Bende kentten kaçıp köye yerleşenlerden olucam sanırım genelde emekli olup gidiliyor ben bunun tersine emekli olmadan ve daha yaş 27 olmasına rağmen tas tarak bile almadan gözümde altın değerinde olan ve bir avuç kalan dede yadigarı dağ evine gitmeyi düşünüyorum.Bir anketörlük işi bile alamadığım bir yerdeyim, kamu kuruluşlarına giremiyorum, aç başını 1,500 verelim salla başını al maaşını yemek ssk. servis!!! o başı Allah muhtaç etmesin açmayıda Allah nasip etmesin inşallah.Ülkede değil dejenere olmuş insanlıkta tüm sorun ekip biçicem dağdan kırdan toplıycam bir lokmayı ama uşak olmıycam Rabbim izin vermesin.Bir konudan daha muzdaribim bilmiyorum başka hanımlarda yaşadımı iş ararken nedense iş değil evlilik teklifi olarak geri dönebiliyorlar biraz güzel bir hanım olmaya görün."Ne çalışacaksın evlen evinde her imkanın elinin altında olsun " bu ne yaa şimdi bu söyleme sahip biri muhattap alınabilir mi??Bu tarz insanların seslerini kaydedip dava açsam çoktan emekli olacak parayı bulur isteğe bağlı primimi yatırır yaşımı beklerdim..Allah haram lokma geçirmesin boğazımdan. Ben pes ediyorum vasıflı yada vasıfsız lisans üstü yada lise mezunu değilmi ki inandığını yaşamak için çırpınıyorsun yok kardeşim ya bir merdiven silip boyun eğmiycen o zorbalara ya gidicen geride bir yerde ata dede yadiğarı varsa toprağına..

Sevgili Ablacığım, Çok

Sevgili Ablacığım,

Çok uzun olmuş siz yazalı. Ama ben yeni yazma fırsatı buldum. Ben de başı açık; ama rejimin yaptırımları karşıtı bir kardeşinizim. bu gün itibariyle ilişiği kesilmiş bir memurum ben de. Adaylığım 17 Temmuz'da kalkacaktı; fakat: "Gittiğin yol doğru değilse, dünya menfaati ve dünyadan elde ettiğin kazanç ne işe yarar?" diyerek kendi kendime, istifamı vermiştim. İşe girerken de huzurlu değildim. beni oradan kaçmaya zorlayan ve beni oradan alıkoymak isteyen bir güç vardı. Sanki yanlış yaptığımı sessiz haykırışlarla anlatıyordu. Sonra neden bu kadar huzursuz olduğumu merak ettim. Dinime bağlı olmaya ve kalmaya çalışıyorum. Düşününce, dinimizin kadının çalışmasına bakış açısını araştırırsam, huzursuzluğumun nedenini bulabileceğimi düşündüm. "Elhamdülillah, Müslümanım!" demeyi hak etmek kolay olmamalıydı, muhakkak.

Araştırmalarım sonucu, cehennem ateşine müstehak bir kütük yerinde olduğumu fark ettim. Yanlıştı. Dinimiz;
* Kadının ancak açık alanda erkeklerle bir arada çalışabileceğini(tesettürüne dikkat etmek, vakar ve ağırbaşlı olmak, sesini inceltip erkekleri etkilememek suretiyle), kapalı alanda erkek ve kadının baş başa kalmasının ancak ALLAH katında birbirine ait olan kadın ve erkeğe hak olduğundan böyle bir durumda kadının çalışmasının haram olacağını,
* Kapalı alanda çalışıyorsa da, çalıştığı yerde sadece kadınların olabileceği,
* Hizmet gören kimselerin de yalnızca kadın olabileceği,
bilgisini bizlere vermiştir. Ben iki erkekle aynı odada çalışmak durumunda idim. Tesettür, devlet tarafından yasak. Evet, ben tesettürlü değilim. Ama kapanmayı düşünmeme rağmen, o kapıdan girerken ALLAH'ın emrini dünya menfaati için terk edip mahlukun emirlerine itaat etmek için Yaratan'a muhalefet etmek(tövbe haşa), düşüncesiyle dahi beni o kadar üzüp incitiyordu ki, düşüncesi bile daralıp kalp spazmı geçirmeme neden oluyordu.

Devlette tesettürle de bitmiyor yani abla. Tesettür yasak, erkeklerle kadınlar bir arada, vakar yok, ağırbaşlılık yok, gıybet var, hizmet görenlerin neredeyse %99'u erkek... Daha aklıma gelmeyen neler var ablacığım neler. ALLAH'a ve O'nun emirlerine bu kadar karşıtlığın olduğu bir yerde durmam mümkün olmadı tabii. Ancak buraya kadardı işte. Bu gn de son, ALLAH'ın izniyle. Kadın inci gibidir. ALLAH'ın izni ve emriyle, çoğalmayı ve dokunduğu şeyi çoğaltmayı sever. Ama inciler koyu renkte kadife keseye sarılıp gün ışığından uzak tutulunca çoğalırlar. Peygamber Efendimiz('aleyhi's-salatü ve's-Selam) bir hadis-i şeriflerinde bize buyuruyor ki: "Kadının cihadı evidir." En sevdiği ALLAH(azze ve celle) ve Sultanlar Sultanı Peygamber Efendimiz(sallallahu 'aleyhi ve sellem) olan her kadın, evinde yapabileceği bir şeyler bulur ve bununla meşgul olursa hem bir ibadet yapmış, hem bir sünneti yerine getirmekle sevap kazanmış, hem de ALLAH'ın ve Rasulü('aleyhi's-salatü ve's-Selam)'nün hoşnutluğunu kazanmış olur. Kimsesi yoksa, işte o zaman da yukarıda saydığım şartlara riayet etmek koşuluyla çalışmasında mahsur yoktur.

Ama bakarsak, kadın evinde daha kazançlı çıkıyor. O zaman elimizden geldiğince kazancı bile evimizden temin edebileceğimiz işler bulmaya çalışıp bunlar ile kazanç sağlamaya çalışırsak(hiçbir mecburiyetimiz yok, kimse de mecbur edemez ve çalışmayan kadın değersiz değildir.) hem dünyevi, hem uhrevi fayda sağlamış oluruz.

Selamette kalın.

hayırlısı olsun

Sitemlerinizi anlıyorum...sanırım en acısıda Müslüman kimliği ile tanınan insanların bu konuda ki duyarsızlığı...zannediliyor ki bu yasak ya da imtahan müslüman kadınların imtahanı vallahi aldanıyorlar...en az kafirler kadar müslüman erkeklerde bunun hesabını verecek...Siz eğitiminizi İslam a hizmete yönlendirin ve sakınmaya devam edin kapılar açılacaktır inşallah... ben de ŞU modern tesettürlü İŞ İLANLARINA ŞAŞIYORUM...Çok ilginç ya kim kimi kandırıyor...kim neye inanıyor....

HARİKA

ilk önce bu sitede emeği geçen herkese Allah razı olsun.Çok harika güzel mükemmel bir site ilgilendiğim meslek alanında beni aydınlattı...

iSLAM

iş hayatında ve normal yaşantımızda islama bütünleşerek yaşamamızı ve bu yönde kendimizi geliştirme açısında siteyi ziyaret etmiş bulunuyorum

Re: İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

DİNİ KARİYER; DİN ÜZERİNE OKUMAK, OKUMAKTAKİ AMACIN DA HAYATINI BU ŞEKİLDE KAZANACAK DONANIMA VE İSTEĞE SAHİP OLMAK, DİN BİLGİNİ OLMAK DEMEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
KİŞİNİN KENDİSİNİ GELİŞTİRMESİ YA DA KARİYERİNDE İSLAMİ BAKIŞ AÇISI YORUMLARINI ÇOK MANTIKSIZ BULUYORUM KARİYER YAPMAK DEMEK DİREK O MEVZUDA UZMANLAŞMAK DEMEKTİR. ZATEN DİN KONUSU İNSANIN KENDİ İÇİNDE YAŞAMASI GEREKEN BİR GÜZELLİKTİR. BAŞKA ALANLARA GİRDİĞİNDE SAMİMİYETİNİ KAYBEDİYOR VE KUTSALLIĞI BOZULUYOR BENCE.

Re: İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

ben buna nediyimki harika harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

slm

daha önce nerdeymişim diye soruyorum kendime iş aramadığım site kalmadı neredeyse... bu zamanda insanlara hiç güven olmuyo ama dindar insanların yanında insan kendini nasıl huzurlu hissediyosa bende bu sitede kendimi böyle huzurlu hissettim böyle bir site kurduğunuz için teşekkürederim...

İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

dindar olmanın islami sermayenin iş yerlerinde avantaj sağlamasıdır ki bu insanın ibadeti gerçekten kime/neye yaptığı konusunda kendini sorgulaması gerekir

sıkıntı

bu dualara benimde ihtiyacım var allah rızası için banada du adedin allahsizdeen ve bütün müslüman kardeşlerimden razı olsun

tesettür stilisti

Bence dinini yaşamak kadar doğal ve insanlığın sebebi olan inanç sistemini bukadar zora koşmamak gerek .Görüşe göre değilde iş gücüne ve dürüstlüğe önem verilmeli .Bu böyle düşünülse emin olun ne kriz kalır nede yerinde sayma.çok yavaş ilerliyoruz.dış ülkelerde sadece insanın çalışkanlığına ve dürüstlüğüne bakılıyor ,bu yüzden ilerliyorlar.Bizdede süsüne ve etk boyuna bakılıyor .onun içinde üreten bir toplum değil tüketen bir toplumuz maleserf.

sukretmek

esselamun aleykum ve rahmatellahi ve berekatihi allah(c.c) rahmeti hepinizin uzerine olsun arkadaslar bu siteye ilk defa giriyorum ve hayrani oldum emeginize saglik cok guzel manevi konulara deginmisiniz.bazi arkadaslarimin tereddutlerine yazmak amaciyla uye oldum arkadaslar ben fransadayim ve turkiyedeki imkanlarimin hepsine fazlasiyla sahibim cok sukur ama turkiyedeki tadin onda biri burada yok yinede elhamdulillah arkadaslar zenginlikten yakiniyorlar soyle bir ornek vermek istiyorum sakip sabanciyla gazeteciler yorum yapiyor ki;(sakip sabancinin zenginligini anlatmaya luzum yok herhalde)gazeteciler soyle zenginsin boyle zenginsin diyerek mubalaga ettikce ediyorlar o masann ustundeki anahtari alip su arabami surecek saglikli bir evladim olsun o bana yetr diyo bu ne demek arkadaslar para hic bir seyi halledemez yuce rabbim agiz tatliligi huzur ve imani guclu nesil nasip etsin insallah allah razi olsun selametle

Re: İslami kariyer sizde nasıl bir çağrışım oluşturuyor

DİN DEKİ KARİYERİ SADECE BİR BOYUT İLE BAĞDAŞLAŞTIRAMAYIZ.DİNDE YÜKSELDİĞİMİZE BİZ KARAR VEREMEYİZ ZATEN KİM Kİ BEN ÇOK BİLİYORUM DERSE ODUR CAHİLİN TA KENDİSİ DİNDE YÜKSELEN KİŞİDE EVVELA DAHA ÇOK MERAK OLUR GÜZELLİĞİ GÖRDÜKÇE DAHA ÇOK BULAŞMAK İSTER ÇÜNKÜ BU AÇIDAN TÜM KONULARA DİN HÜKMETTİĞİ İÇİN TÜM KONULARDA İLERLEME OLUR.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).