MEB'in yeni TEOG sınavı skandalla başlıyor! 27 Kas 2013 22:19 Samanyolu Haber

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni TEOG sınavı skandalla başlıyor...

Öğrenciler SBS yerine getirilen ilk TEOG Sınavı'na yarın girecek. Ancak TEOG, iddiaya göre hazırlık sınavı skandalı ile başladı.
81 ilde yapılan TEOG deneme sınavı kitapçıklarının arasına gerçek sınavın kitapçıkları karıştı.
Bazı öğrenciler sınav öncesi soruları gördü. Skandal patlak verince apar topar yeni kitapçıklar hazırlandı.
Öğrenci ve öğretmenlerin kapıya dayananTEOG'la ilgili endişeleri sadece bununla sınırlı değil...

SBS yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi yani TEOG skandalla başlıyor. İddiaya göre Milli Eğitim Bakanlığı 81 ilde yaptığı hazırlık sınavında TEOG sınav kitapçıklarının gerçek kitaplarını dağıttı.
Deneme soruları yerine gerçek soruları göndermişler Deneme soruları yerine gerçek soruları göndermişler

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk : "Bugünkü köşemde bu konuyu gündeme getirdik. Deneme sınavı yapıldı. Ama deneme sınavı yapıldığı zaman 9 ilde 33 adet kitap çıkıyor. Soru kitapçığı çıkıyor bir dersle ilgili."

8. sınıflara gönderilen kitapçıklar arasında gerçek soruların olması tepkiye yol açtı.

Saygı Öztürk: "Perşembe günü ve cuma günü yapılacak sınavlar var. 8. sınıf öğrencilerinin ki, 1 milyon 360 bin öğrencinin katılacağı bu sınavların soru kitapçıkları çıkıyor. Rezaletin boyutuna bakabiliyor musunuz? Skandalın boyutuna bakabiliyor musunuz?"

Milli Eğitim Bakanlığı skandalın ortaya çıkması üzerine yeni sınav soruları hazırlattı. Apar topar hazırlanan kitapçıklar sınava yetiştirildi.

Öztürk: "Bakanlığın en üst düzey yetkilileri tarafından da aldığım bilgiler doğrulandı. Öğrencilerin eline geçen kitapçıktaki sorular soru kitapçığı iptal edildi. Yeni sorular hazırlandı ve yeni kitapçıklar bastırıldı. Devletin milyonları yine boşa gitti."

TEOG skandalı yılda 12 sınavla karşı karşıya kalacak öğrencilerin endişesini bir kat daha arttırdı. Ama tek problem bu değil. Sınav güvenliği de tehlikede.

Eğitimcilerin sınav güvenliği ile ilgili korkuları var. Onlar sınav güvenliği ile ilgili boşluklara dikkat çekiyor. Çünkü soruları okul müdürleri korumasız bir şekilde taşıyacak. Ayrıca sınavlarda emniyet görevlileri tarafından üst araması yapılmayacak. Emniyet personeli sadece sınav evrak kutularının açılması sırasında okulda bulunacak.

Re: MEB'in yeni TEOG sınavı skandalla başlıyor! 27 Kas 2013 22:1

Türk Dil Kurumu yazım kılavuzunda da belirtildiği gibi akarabalık bildiren kelimeler küçük harfle başlar yalnız Salih Amca sorusundaki amca unvan sıfatıdır bu sebebten büyük yazılmalıydı eğer gerçek akraba amcası olsaydı iyelik eki alarak Salih amcam demeliydi Salih Amca dediğinde bu hangi amca belli değil gerçek amcamı yoksa Sarı Çizmeli Mehmet Amcamı belli değil. Hem A hem d şıkkkı doğrudur.Sorunun iptal edilmesi gerekir.Komşumuza da teyze ,hala ,amca diyoruz onlar bizim akrabamız mı oluyor.İptal için baş vurulmalıdır.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).