uyku hastalıkları

warning: Creating default object from empty value in /home/ikariyer/domains/islamikariyer.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

Uyku bozuklularini biliyor musunuz?

Zaman zaman hepimiz uyku bozuklugu yasariz. Uyku bozuklugu devamli bir hal alirsa ve uykuda fiziki hastalik belirtileri olusuyorsa mutlaka bir uzman hekime basvurmak gerekir.

Her yasta görülebilen bu bozukluklari çok kisa sekilde özetleyelim.

Insomnia: Uykuda zorluk çekme ya da yetersiz uyku izlenimi birakan durumdur.

UYKUNUN TARIHÇESI

Uyku ve rüyaya olan ilgi ilk çaglara kadar gitmektedir. Bir çok büyük düsünür, Aristo, Hipokrat, Freud ve Pavlov uyku ve rüyanin psikolojik ve fizyolojik temellerini açiklamaya çalismistir.

Uykunun uyaniklikla, ölüm arasinda bir durum oldugu kabul edilmekle birlikte bugün uykunun aktif bir durum oldugu bilinmektedir. Uyku fizyolojisi konusunda ilk yayin "The Philosophy of Sleep" Iskoç bilim adami Robert MacNish tarafindan 1834''de yayinlanmistir.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).