yemin bozmak

warning: Creating default object from empty value in /home/ikariyer/domains/islamikariyer.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1364.

Yemîni bozmak

Sual: Kardeşlerime inatla babama para vermiyeceğim diye yemin ettim, sonra verdim. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Yemîninizi bozduğunuz için yemîn keffâreti vermeniz gerekir. Ana-babanız, diğer evlâdlarından almasa da, sizden on mark alsa ne çıkar? Peygamber efendimiz, (Sen de, malın da babanındır) buyurmuştur. Ana-babadan hiç bir şeyi esirgememelidir!

Yemîn keffâreti nasıl verilir

Sual: Yemîn keffâreti nasıl verilir?

CEVAP

Yemîn keffâreti için, zekât alması câiz olan on fakîre, bütün bedenini örtecek kadar bir kat çamaşır verilir. Yâhut aç olan on fakîre, bir gün iki defa yemek verilir. On fakîre bir defa, bir fıtra miktarı buğday, un da verilebilir. Yâhut bu değerde kumaş, havlu, mendil, çorap, et, pirinç, terlik, ayakkabı, ilâç veya uygun bir din kitabı veya altın vermek de câiz olur. Bunları yapamayan fakîr, ardarda, [peşpeşe, aralıksız] 3 gün oruç tutar.


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).