Malta'da Üniversite Eğitimi

Dünyada tek bir devlet üniversitesine sahip belki de tek ülkedir Malta. Sömürgelik geçmişinden ötürü eğitim sistemine İngiliz etkisinin hakim olduğu ülke, İtalya’nın hemen güneyinde Akdeniz’de konumlanmıştır. Maltaca ve İngilizce konuşulan ülkenin tarihi, Roma dönemine kadar gider. Toplam nüfusu 380 binin üzerinde olup, bunun yaklaşık 10’da birini yabancı öğrenciler oluşturmaktadır. Kıta Avrupası’ndan en çok Almanlar’ın ve İtalyanlar’ın tercih ettiği Malta, Ruslar ve Japonlar arasında da oldukça popülerdir.

İngilizce eğitim veren Malta Üniversitesi’nin 10 fakültesi vardır. Yukarıda da değindiğimiz İngiliz etkisinden ötürü öğrenciler üniversiteye başlamadan önce bir sene akademik hazırlık eğitimi (foundation) alırlar.

AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

Malta’da kurulu bir diğer üniversite de Avrupa’nın diger ülkelerinde de şubesi bulunan Avrupa Üniversitesi'dir.

Avrupa Üniversitesi (EU) İspanya, İsviçre, Almanya, Malta, Portekiz ve Yunanistan’daki kampüsleriyle birlikte dünyanın önde gelen özel işletme okullarından birisidir. 30 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan Avrupa Üniversitesi, yılların birikimiyle kendine özgü yüksek kalitede bir işletme eğitimi anlayışı oluşturmuştur. Farklı ülkelerdeki, farklı kampüslerini birbirine entegre ederek, öğrencilere rekabetçi bir öğrenim ortamı sağlamaktadır.

Avrupa Üniversitesi’nin geniş network ağı sayesinde öğrenciler MBA gibi geleneksel programlar yanında aşağıdaki alanlarda da kendilerini geliştirebilirler:

Bachelor of Wealth Management
Bachelor of Luxury Brand Management
Bachelor of Global Lifestyle Management
Bachelor of Law
Bachelor of International Law
Bachelor of Multimedia Management


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).