MALTA

Güney Avrupa'da, Akdeniz'de adalar, Sicilya'nın güneyinde yer almaktalar. Malta takımadaları 3 adadan oluşur.

Dili : Maltaca ve İngilizce

Başkent : Valletta

En büyük şehri : Birkirkara

Devlet Başkanı : Edward Fenech Adami

MARGIN-BOTTOM: 0.18cm

Başbakanı : Lawrence Gonzi

Yüzölçümü :316 km²

Nüfusu :398.534

Para Birimi : Malta Lirası

İklim-Sıcaklık : Ülkede hava genellikle çok sıcaktır. Yağış özellikle serin yaz mevimlerinde az miktarda gerçekleşir. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 22 C0 civarındadır.

Yüzyıllardır çeşitli devletlerin himayesine girmiş olan ada, şu anda bağımsız devlet statüsündedir. Adada herkesin ilgisini çekecek birşey bulmak mümkün. Akdeniz’in kalbinde yer alan Malta adası İtalya’ya çok yakındır.

1964 yılına kadar İngiliz Hükümeti kontrolünde bulunan Akdeniz’in bu şirin adasında Maltaca ve İngilizce konuşulmaktadır. 35 lisanslı kursun bulunduğu adaya her yıl 30.000 öğrenci gelmektedir. Öğrenciler için, okullar tarafından dil kursuyla birlikte ilgi alanlarına göre düzenlenmiş özel kurslardan ata binmeye kadar bir çok aktivitenin yapıldığı kurslar mevcuttur.

6000 yıllık medeniyetin beşiği olan Malta'nın, her santimetrekaresinde yer alan tapınaklar ve abideler bu medeniyetlere tanıklık etmektedir. Malta stratejik konumu sebebiyle tarih boyunca Fenikelilerden Romalılara; Araplardan, Fransızlara, Ispanyollara kadar birçok ülkenin egemenliği altına girmiştir.

Dünya'nın en Katolik ülkelerinden biri sayilan Malta'nın neredeyse her metrekaresine bir kilise düşmektedir. 1960 yılında bağımsizlığını ilan edene kadar Ingilizler ülkenin hakimiydiler. Bu süre boyunca Ada Halkı Ingiliz dili, kültürü ve eğitim sistemini benimsedi. Ülkede Ingilizce ve Maltaca (Maltese) dilleri kullanılmaktadır.

Malta Ingiliz adlı ve kamu hizmetleri sistemini benimsemiştir. Ingilizce resmi dil olarak kullanılır. Kaliteli eğitim sistemi Ingiliz eğitim sistemine benzer ve dil okulları Avrupalılar tarafından kabul edilmiştir. Maltalılar çok toleranslı, sıcakkanlı, hoşgörülü ayrıca tüm kültürlülere karşı ilgili ve saygılılardır.

Maltalıların Parlamento binası olarak kullandıklari Valetta'daki "Grandmaster's Palace" görülmeye değerdir. Birçok müze bulabileceğiniz Malta'da çesitli dönemlere ait harika arkeolojik ve kültürel eserler bulabilirsiniz. Malta Kütüphanesi 12 yy. günümüze kadar toplam 300.000 kitabı barındırıyor.

Eğer farklı manzaralar izlemeyi sevenlerdenseniz Adanın güneyinde Dingli Cliff kayalıklarını mutlaka görmelisiniz. Tarxien ve Hagar yakınlarında Cilali taş devrine ait tapınaklar bulunmaktadır.Ayrıca orta çağdan günümüze kadar ulaşmış Medina şehri ve kardeş adalar Comino ve Gozo'yu Malta'ya gelipte ziyaret etmeyen yoktur. Gozo'ya "Zamanın durduğu ada" olarak tanımlanır ve Malta'dan daha yeşildir.

Malta mutfağı da Arap, Italyan, Ispanyol ve Ingiliz mutfaklarından da etkilenmiştir. Sicilya mutfağıyla ise büyük benzerlikler göstermektedir.Tabii ki ,bir adaya yakışacak şekilde, çok çeşitli deniz ürünleri yemeklerini bulabilirsiniz.

MALTA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI

EUROPEAN CENTRE
INTERNATIONAL HOUSE
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


Lütfen ilanlariniz icin ilan ekle formunu kullaniniz!

sitemizdeki yer alan yorum mantigindaki tüm ilanlar yayindan kaldirilmistir. Ilanlarini ilan ekleme forumunu kullanarak ekleyiniz. Sistemdeki mevcut ilan gösterimleri buradaki sayfamizda aktif haldedir. Teknik sorun ve diger sorulariniz icin lütfen bizimle buradan iletisime geciniz


Eklenen Tüm IlanlarBizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayınız


data-ad-client="ca-pub-2336117989709366"
data-ad-slot="5297746677"
data-ad-format="auto">

Google
 

Son yorumlar

Anket

islamikariyer.com (2006-2008).